Włączanie/wyłączanie modemu

Witam!

Ostatnio dostałem nowy modem od dostawcy internetu. Problem w tym że jest to modem Arris bez (przycisku) włącznika/wyłącznika.

Czasami potrzebuję wyłączyć antywirusa/firewalla , co oznacza że muszę odciąć internet (w tym wypadku z powodu braku ochrony).

Dlatego poszukuję programu którym mógłbym w łatwy sposób włączać/wyłączać modem lub internet.

Skoro masz modem nie korzystasz czasami z połączenia pppoe/pppoa? Jeśli tak to po prostu się rozłącz, tym sposobem nie będziesz miał dostępu do neta. Ewentualnie wyłącz połączenie sieciowe. Sam modem spróbuj jeszcze wyłączyć w zarządzaniu zasilaniem.

Pozdrawiam!

Tak pppoe. Oczywiście że mogę się rozłączyć. Mam ikonę w zasobniku systemowym. Tylko kiedy kliknę na “wyłącz”, ikona znika. Aby się ponownie połączyć muszę klikać kilka razy zanim dotrę do odpowiednich opcji “włącz” . Gdyby ta ikona nie znikała to nie było by problemu. A wyłączanie modemu z zasilania to wcale rozwiązaniem nie jest w moim przypadku. Może jest sposób na utrzymanie ikony połączenia lokalnego cały czas (nawet gdy nacisnę wyłącz) w zasobniku syst.?

Ustaw w Dostosowywaniu powiadomień na Zawsze widoczny

…albo umieść skrót do tego połączenia na pulpicie, lub w innym wygodnym dla Ciebie miejscu.

Pomimo ustawienia na “Zawsze widoczny” po naciśnięciu “wyłącz” ikona nadal znika.

Na pulpicie niewygodnie ale na pasku Szybkiego uruchamiania jakoś ujdzie :slight_smile:

Dzięki =D>