Włączanie zintegrowanej grafiki

Witam! Mógłby mi ktoś pomóc, bo nie wiem jak włączyć zintegrowaną grafikę na płycie Asus’a P5E-VM DO. Jeśli potrzeba do tego jakiś sterów to podajcie linki :slight_smile: . Z góry dzięki.

zintegrowanej karty graficznej się nie włącza, działa automatycznie jeśli nie ma włożonej karty w porcie AGP/PCX, sterowniki do windosa xp http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … 104670.zip i do windows vista http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/Dri … _Vista.zip i mógłbyś napisać do jakiego systemu potrzebujesz sterowników, tu wróżek nie ma, a po drugie sterowniki masz na płytce, którą dostałeś razem z płytą

roomunho , czyli jak mam włożoną kartę do PCI-E to zintegrowana karta w ogóle nie odpali??

tak, automatycznie jest wyłączana, albo albo :wink: i tak z ciekawości zapytam, jeśli masz karte na PCX po co próbujesz włączyć tą zintegrowaną, raz, że się po prostu nie da, bo nie ma systemu opreacyjnego, który obsługiwałby dwie różne kart graficzne, a dwa po co? :slight_smile:

roomunho , ale nie włącze tej grafiki bo mam plomby na obudowie :confused: a po co chcem włączyć, po to żeby zobaczyć która grafika jest lepsza w moim kompie zintegrowana czy na PCX :stuck_out_tongue:

:slight_smile: możesz być pewny tego, że ta na PCX jest sporo lepsza od tej zintegrowanej na płycie głównej i zintegrowane karty w komputerach stacjonarnych korzystają (zabierają na własne potrzeby) RAM, bo nie ma dla nich dedykowanej kostki wlutowanej w płytę, i w większym stopniu wykorzystują/obciążają procesor, także spokojnie używaj karty na PCX i niczym się nie martw

Aczkolwiek może uruchomić 2 kartę razem z 1. Wszystko pisze w manualu płyty głuwnej

Da się a system operacyjny który obsługuje rożne karty graficzne to np XP a włączyć po to aby pracować na 2,3,4 monitorach jednocześnie.

Bardzo często używane w grafice komputerowej albo studiach nagraniowych.

Jeszce mam jedno pytanie.

Do czego służy te czerne “coś” na tej fotce: http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/GIGAB … -%2002.jpg

Bo też miałem to dołączone do grafiki, ale nie wiem co do tego moge podłączyć.

To służy do podłączania telewizora do karty graficznej złączem kompozytowym, albo Chinchem

A jakim programem najlepiej sprawdzić ile moja karta ma pamięci? Bo w systemie pokazuje, że 512, a w

GPU-Z, że 256…

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 12:20 został dopisany post przez Łukasz14

PaPuX , a jak może być to oznaczone w instrukcji płyty głównej??

@PaPux

piłeś?czy jeszcze nie wytrzeźwiałeś? bardzo wyraźnie napisałem, że nie ma systemu, który potrafi obsłużyć dwie RÓŻNE karty graficzne, że istnieje możliwość podłączenia kilku monitorów to jest jasne i proste, ale realizowane przez karty graficzne tego samego producenta. jak sobie wyobrażasz uruchomienie komputera w którym będzie karta graficzna ATI i NVIDII jednocześnie? i nie da się jednocześnie włączyć karty zintegrowanej i na AGP/PCX, jak napisałeś wszystko jest w instrukcji, wystarczy poczytać

PS

źle użyłeś słowa “aczkolwiek”, polska język trudna język, najpierw naucz sie pisać poprawnie i dopiero potem zacznij udzielać porad innym użytkownikom

Absolutnie normalnie.

Sam korzystam z dwóch monitorów na swojej karcie RADEON 9550 pod portem AGP oraz ze zintegrowanej na mojej pycie głównej P4i65G intel Extreme Graphic 2.

Podobnie można włączyć 2 karty rożnych producentów na rożnych slotach np APG/PCI, PCI-E/AGP, PCI-E/PCI.

Porady proszę kierować w stosunku do osoby pytającej a nie do osoby odpowiadającej w temacie.

PaPuX , to odpowiesz mi jak może być oznaczone włączanie zintegorwanej grafiki na płycie głównej?

Włączanie jak napisał roomunho przebiega automatycznie, ale możesz doinstalować sterowniki tak aby karta stała się aktywna jako druga w systemie niestety każda płyta ma na to inną procedurę.

Proponuje prześledzić manual który najczęściej znajduje się na płycie ze sterownikami do płyty głuwnej.

Zintegrowaną kartę graficzną można wyłączyć, bądź włączyć w BIOSie.

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 23:58 został dopisany post przez fiesta

Zachowaj takie uwagi dla swoich kolegów.

:stuck_out_tongue:

fiesta , a jak może to być oznaczone w biosie Ami na płycie głównej Asusa P5E-VM DO??

Szukaj w BIOSie opcji:

integrated pheriperials

i tam w którejś pozycji powinno być.