Włączenie karty dźwiekowej zintegroanej


(P.I.W.O.) #1

1)Jak włączyć kartę dźwiękową zintegrowaną? Mam płytę główną asus p5ld2 se

2) Jeżeli włączę tą zintegrowaną to co się stanie z tą co jest w slocie pci?


(Beblogz) #2

Ad.1

Płyta posiada dość często spotykaną kartę Realtek, z której sam korzystam. W BIOS (zazwyczaj spotyka się opcje OFF i AUTO) domyślnie jest ona włączona, choć warto to sprawdzić. Jeśli mimo to nie działa, to być może jest wyłączona w Windows albo po prostu nie ma zainstalowanych sterowników. W najgorszym wypadku mogła po prostu nawalić. Tu podajesz za mało danych.

Ad.2

Obie karty powinny działać, chociaż nie widzę sensu w takim rozwiązaniu. Drugą kartę zwykle się wykorzystuje, jeśli karta zintegrowana przestała całkowicie działać lub ma słabsze parametry (np. zwykła karta stereo). Stosowany tu Realtek ma 8 kanałów, czyli można zastosować zestaw głośników 7.1. W sumie jej dźwięk nie jest taki zły, choć przyznaję, że nie mam też wielkich wymagań.


(MaRa) #3

Jakość dźwięku zależy też od konkretnej płyty głównej - jakości zastosowanych podzespołów (głównie rezystorów) i sposobu prowadzenia ścieżek (by uniknąć przesłuchów ze ścieżek cyfrowych). Sam chip Realteka ma przyzwoite parametry, na pewno lepsze niż głośniki możliwe do podłączenia. Ale producent płyty może sporo napsuć.


(michalj82) #4

Jak chcesz włączyć zintegrowaną kartę dźwiękową to najpierw musisz odinstalować sterowniki od tej, która jest w slocie PCI i ją wyjąć a następnie w BIOS'ie włączyć kartę zintegrowaną.


(P.I.W.O.) #5

To ja może sprostuję.

Mam dwa dyski twarde: 250 gb i 1tb

na tym mniejszym jest od lat win xp - i tu akurat nie mam zastrzeżeń co do działania karty dźwiękowej (tej w pci). Natomiast na tym drugim, większym dysku mam od niedawna win 7 i tu karta dźwiękowa nie działa. I z tego powodu chcę używać pod win 7 tej zintegrowanej. Jak będę chciał używać win xp to ją wyłączę po to bym mógł używać tej która jest w slocie pci.

Czy wszystko jest już jasne?