Włączenie karty dźwiekowej zintegroanej

1)Jak włączyć kartę dźwiękową zintegrowaną? Mam płytę główną asus p5ld2 se

  1. Jeżeli włączę tą zintegrowaną to co się stanie z tą co jest w slocie pci?

Ad.1

Płyta posiada dość często spotykaną kartę Realtek, z której sam korzystam. W BIOS (zazwyczaj spotyka się opcje OFF i AUTO) domyślnie jest ona włączona, choć warto to sprawdzić. Jeśli mimo to nie działa, to być może jest wyłączona w Windows albo po prostu nie ma zainstalowanych sterowników. W najgorszym wypadku mogła po prostu nawalić. Tu podajesz za mało danych.

Ad.2

Obie karty powinny działać, chociaż nie widzę sensu w takim rozwiązaniu. Drugą kartę zwykle się wykorzystuje, jeśli karta zintegrowana przestała całkowicie działać lub ma słabsze parametry (np. zwykła karta stereo). Stosowany tu Realtek ma 8 kanałów, czyli można zastosować zestaw głośników 7.1. W sumie jej dźwięk nie jest taki zły, choć przyznaję, że nie mam też wielkich wymagań.

Jakość dźwięku zależy też od konkretnej płyty głównej - jakości zastosowanych podzespołów (głównie rezystorów) i sposobu prowadzenia ścieżek (by uniknąć przesłuchów ze ścieżek cyfrowych). Sam chip Realteka ma przyzwoite parametry, na pewno lepsze niż głośniki możliwe do podłączenia. Ale producent płyty może sporo napsuć.

Jak chcesz włączyć zintegrowaną kartę dźwiękową to najpierw musisz odinstalować sterowniki od tej, która jest w slocie PCI i ją wyjąć a następnie w BIOS’ie włączyć kartę zintegrowaną.

To ja może sprostuję.

Mam dwa dyski twarde: 250 gb i 1tb

na tym mniejszym jest od lat win xp - i tu akurat nie mam zastrzeżeń co do działania karty dźwiękowej (tej w pci). Natomiast na tym drugim, większym dysku mam od niedawna win 7 i tu karta dźwiękowa nie działa. I z tego powodu chcę używać pod win 7 tej zintegrowanej. Jak będę chciał używać win xp to ją wyłączę po to bym mógł używać tej która jest w slocie pci.

Czy wszystko jest już jasne?