Włączenie konta administratora

Wyłączyłem tak jak napisane tutaj. Ale niestety jak chcę włączyć ponownie administratora to mam komunikat:

Co mam teraz zrobić?

A Szymon ma uprawnienia administratora?

Niestety niema.

No to raczej musisz zrobić to z konta administratora, możliwość włączenia z konta użytkownika nie miałaby sensu.

Jeśli nie masz konta admina to jedyny sposób jaki znam na uzyskanie większych uprawnień to taki

http://translate.google.pl/translate?hl … %3Dimvnsfd

:slight_smile:

Nie mogę nic uruchomić jako administrator bo nie mam możliwości wpisania hasła:

http://i39.tinypic.com/r8c6y8.jpg

Pozwolę sobie zacytować istotne fragmenty artykułu temu problemowi poświęconemu:

Windows Vista/W7: Konto Administratora

Konto administratora jest tworzone podczas instalacji systemu, nie posiada również hasła.

Jak zalogować się jako Administrator?

W tym celu należy uruchomić wiersz poleceń jako Administrator (prawym klawiszem myszy: uruchom jako administrator).

Wersja polska:

Start ->Wszystkie programy ->Akcesoria ->Wiersz poleceń, z menu kontekstowego wybrać należy Uruchom jako administrator.

Wersja angielska:

Start -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt, z menu kontekstowego wybrać należy Run as administrator.

Następnym krokiem jest wpisanie polecenia:

net user Administrator /active:yes

Na koniec zatwierdzić klikając Enter. Następnie powinna ukazać się informacja, że polecenie zostało pomyślnie wykonane.

Teraz trzeba się wylogować (przełączyć użytkownika) i na ekranie logowania obok swojego konta pojawi się nowa pozycja: Administrator.

Po wybraniu ikony bez jakiegokolwiek hasła można zalogować się do systemu z najwyższymi uprawnieniami.

Przy pierwszym logowaniu trzeba chwilę zaczekać. System przygotowuje pulpit. Wyświetlony zostanie komunikat “Preparing your desktop…”

(Przygotowywanie Pulpitu), po czym ukaże się domyślny pulpit Windows.

Kiedy już zostanie zakończona przygodę z kontem Administratora najlepiej je wyłączyć. Zrobić to można w sposób analogiczny do poprzedniego.

Uruchomić należy wiersz poleceń jako administrator i wpisać komendę: net user Administrator /active:no i wcisnąć klawisz Enter.

Powinno pomóc, o ile system to win 7 lub vista. W xp nie działa.

Nie mogę nic uruchomić jako administrator bo nie mam możliwości wpisania hasła:

http://i39.tinypic.com/r8c6y8.jpg

Gdzie mam to hasło wpisać bo nie widzę?

spróbuj

start >> akcesoria >> uruchom >> wpisz net user administrator /active:yes

:slight_smile:

Komenda, którą podajecie, czyli net user administrator /active:yes, nie zadziała jeśli Szymon wykonuje ją na koncie bez uprawnień, tzn. gdy konto jego jest np. kontem gościa (tego może się dowiedzieć z “Konta użytkowników”, pod nazwą konta będzie widniało jaki jest typ konta), wtedy sypnie co najwyżej wymienionym błędem.

Gdzieś na forum ostatnio o tym chyba wspominałem, ale w takim przypadku Szymon będzie musiał bardziej “polatać” po systemie :wink: i ogólnie nie powinien mieć problemów z wykonaniem komendy aktywacji super-admina spod trybu awaryjnego.

No to po co polatać skoro ja w 5 minut zrobiłem z kontami co chciałem;-)

Trzeba na przyszłość sobie zostawiać 1 konto administratora.