Włączenie niektórych programów zawiesza i restartuje kompa

Witam mam problem z komputerem kuzynki. Mianowicie ostatnio narzekała, że po właczeniu niektorych programów komp się zawieszał na moment po czym restartuje się. Te programy to Word MS Office 2003, niektóre filmy, gadu gadu i to chyba wszystko. Poszłam do niej spojrzałam na procesy jest ok HJT też niczego podejrzanego nie wykazał więc przeskanowałyśmy Avastem C i znalazł dwa podejrzane pliki, które zaraz potem okazały sie ok, jeden to sterownik od SE, a drugi cos z systemu. Weszłam w rejestr tam zrobiłam trochę porządku bo kuznka przyznała że reinstalowała niektóre programy kilkakrotnie. Problem nie został rozwiazany, więc w porozumieniu z informatykami stwierdziłam że bedzie trzeba zrobić reinstalacje windy, żeby oczyścic system. Reinstalacja została zrobiona. Wyświetlił się komunikat z centrum zabezpieczeń windy, po kliknięciu w dymek komp się zawiesza i robi restart;/ Po kilku takich restartach doszliśmy do wniosku że bedziemy kombinować dalej, przyjechał jakiś informatyk i to samo się działo. Czym to może być spowodowane? System to Winda XP,SP3, antyvir Avast, było ustawiona zapora w centrum zabezpieczeń. Winda była rejestrowana, to samo office.

sprawdz ram, np mem testem z bootowalnej plytki Hiren Boot,

jezeli ram bedzie ok, mozliwe, a moze nawet bardzo prawdopodobne jak nie pewne :D, że to plyta gl. …no niestety:D

Ok thx za poradę:) sprawdze.

kasia87 , czy przed restartem występuje bluescreen (niebieskie tło, biały tekst)?

Nie. Komputer się zamyka i restartuje od początku, tak jakby był dopiero co właczony.

sprawdź temperatury podzespołów- dysku, procka, grafy ( w biosie lub evereście ). być może procesor ma za dużą temperaturę, zobacz czy w środku komputer jest mocna zakurzony.