Włączenie przywrócenia systemu

Witam :frowning:

Ostatnio skanowałam dysk antywirusem i znalazł on niemożliwe do usunięcia wirusy w System Volum Information (czy jakoś tak).

Wyczytałam że należy wówczas wyłączyć przywracanie systemu więc tak uczyniłam. (Mój komputer, prawy, właściwości, zakładka przywracania systemu). Następnie zeskanowałam komputer i ponownie go zrestartowałam. Gdy natomiast chciałam spowrotem włączyć opcję przywracania systemu owej zakładki już nie było ;(

Nie wiem co mam teraz zrobić, bo przecież bez niej funkcjonować się nie da. Jak widać jestem zielona w tych sprawach, także gdyby było można prosić o dokładne kroki postępowania byłabym wdzięczna. Jeżeli próbuję uruchomić tę opcję z plecenia “start” wychodzi komunikat że teraz nie można ochronić komputera i proszą o ponowne zrestartowanie… i tak w kółko. Pomocy

Czytałam że można to zrobić jakoś z trybu awaryjnego, ale ja nie wiem jak… pomóżcie :frowning:

Zobacz ten wątek http://www.searchengines.pl/Brak-zaklad … 00305.html

Dzięki za link, jednak nic mi to nie daje. Próba uruchomienia go w systemie awaryjnym kończy się komunikatem: komputer nie może być chroniony. Uruchom go ponownie i włącz funkcję przywracania systemu.

Próba :

  1. Z prawokliku na C:\WINDOWS\inf\sr.inf wybrać Instaluj

  2. Jak poprosi o miejsce plików wskazać albo C:\WINDOWS\ServicePackFiles albo CD w napędzie.

również się nie udaje, gdyż wychodzi komunikat że potrzebny jest serwic pak 3 (którego nie mam ;( )

a przy próbie włączenia go poprzez:

Start >>> Uruchom >>> services.msc). wychodzi błąd nr5 jako brak dostępu

przy reszcie sposobów potrzebny jest folder serwice volum infomation (którego ja nie mam ;( )

help… :frowning:

Przecież wszystko jest opisane coś źle robisz

Masz ten folder tylko go nie widzisz więc zobacz punkt jeden

Idziesz

Start - Mój komputer - Narzędzia - Opcje folderów - Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + usuń zaznaczenie z Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, wtedy będziesz widzieć folder SystemVolumeInformation.

Następnie punkt dwa

jak to zrobić opis tutaj http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry54335

Pamiętaj o punkt trzy powyżej

Ale ja po prostu nie mam tego folderu, gdyż mam wyłączoną opcję przywracania systemu na wszystkich dyskach i folder ten się po prostu usunął… gdy włączę to wówczas pojawi się ten folder, tylko problem polega na tym, że nie mogę go włączyć.

Start >> wyszukaj >> SR.INF >> PPM na plik >> zainstaluj

jak poprosi o plik >> start -wyszukaj jak znajdzie podajesz lokalizacje

tak długo aż przeprowadzi instalacje

:slight_smile:

a co jeśli nie znajduje mi pliku sr.inf?

widzę tylko sr.sys

jak nie znajdzie skoro wcześniej pisałeś to

włączając aby się zainstalował wyskakuje okienko z następującą informacją:

Potrzebny jest plik ‘sr.sys’ z: Dysk CD_ROM dodatku service pack 3 system WINDOWS XP Home Edition.

Wpisz ścieżkę do pliku, a następnie kliknij przycisk ok

a napisałam że takiego pliku nie mogę znaleźć ponieważ wyszukiwarka go nie znajduje, natomiast wchodząc ręcznie jest on widoczny.

rozumiem, że teraz mam wyszukać plik sr.sys i podać jego lokalizację. Tylko że wyszukując je znajduje mi dwa takie pliki w różnych lokalizacjach. Spróbuje podać najpierw jedną a potem drugą, zobaczymy czy coś da…

sugeruje ci szukanie na CD nie musisz tam szukać pewnie masz go w systemie

pewnie jest w

więc wskaż tą lokalizację

nie wkładaj płyty CD

:slight_smile:

teoretycznie się zainstalowało, ale nic to nie dało, zakładki nie ma dalej a poprzez (uruchom>services.msc>usługa przywracania systemu>uruchom) nadal wychodzi błąd nr. 5 -odmowa dostępu… pomocy :frowning:

ale przynajmniej jest już folder system volume information- tylko że nie mogę się do niego dostać : C:\system volume information nie jest dostępny. Odmowa dostępu.

Zobacztutaj http://support.microsoft.com/kb/309531/pl

Tak, widziałam to już wcześniej tylko żeby nie było tak miło po wykonaniu:

6 Kliknij prawym przyciskiem myszy folder System Volume Information w folderze głównym, a następnie kliknij polecenie Udostępnianie i zabezpieczenia.

7 Kliknij kartę Zabezpieczenia.

Nie mam karty zabezpieczenia. U mnie jest tylko: Ogólne, udostępnianie, dostosowywanie.

Zobacz tutaj viewtopic.php?t=34959

:slight_smile:

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratki przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane) i Użyj prostego udostępniania plików (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information. Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

w XP Home musisz zrobić to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

znowu ja… mam problem ze ściągnięciem tego pliku, wyskakuje że nie można odczytać źródła.

“zaznacze odrazu że należy wkleic adres ftp do połączenia ftp np. w total comanderze”- tzn że muszę ściągnąć program: total comander aby go ściągnąć?

nie mam czegoś takiego jak: użyj prostego udostępniania plików :frowning:

a co do trybu awaryjnego… może jakiś plan działania? :smiley:

w XP Home w trybie awaryjnym będziesz miał tą zakładkę bez ściągania plików

:slight_smile:

mam już do niego dostęp, znajdują się w nim dwa pliki mam je usunąć tak? i co potem?

usunęłam zawartości folderów systemu volumes informations. Na dysku C były w nim dwa pliki, natomiast w D było pełno rzeczy zajmujących niemal 1gb. Jednak nadal nie było zakładki przywracania systemu. Jednak gdy wyłączyłam komputer, i włączyłam go w normalnym trybie zakładka się pojawiła, a opcja przywracania samoczynnie się włączyła.

Dziękuję wszystkim którzy mieli do mnie cierpliwość :smiley: