Włączenie świecenia myszki po wyłączeniu komputera

Witam!

Przychodzę chyba z dość nietypową kwestią chciałbym sprawić że gdy wyłączę zasilanie mojego windowsa 10 żeby myszka nadal świeciła, kiedyś nie raz tak miałem, ale nie wiem od czego to jest zależne. Płyta główna Gigabyte z370m d3h bios najnowszy, zapewne tam coś będzie trzeba zmienić tylko co? Mysz jakby to było potrzebne: Steelseries Rival 310

Musisz mieć zasilanie na portach USB po wyłączeniu komputera. Upewnij się, że masz w BIOSie włączone “Power On By Keyboard” albo “Power On By Mouse”, to wtedy zasilanie powinno być ciągle podawane na wszystkie porty.

Albo “Power Delivery”.

Przy “Power On By Mouse” mam do wyboru “Move” lub “Double Click”

Z tego co patrzyłem w poradnikach na yt (żaden nie jest z tym biosem co ja mam) to wszyscy co chcieli to wyłączyć dawali “ErP” na disabled - czyli jak ja chce mieć podświetlenie podczas shutdowna to dać na enabled i sprawdzić?

Tak. Dajesz przy Power On By Mouse na Enabled.
Potem zapisujesz ustawienia przy wyjściu z BIOS i powinno działać.

@sidkwa Mam tam albo double click albo move, więc myślę że chodzi o to że jak kliknę podwójnie/ ruszę myszką to komputer się uruchomi.

A więc dałem Power On by Mouse na move i nic nie dawało jak ruszałem myszką podczas gdy komputer był wyłączony, ErP dałem na Enabled nic nadal nie dawało, Platform Power Management też dawałem na Enabled i nic nie dało.

A Power on by Keyboard?
Pokaż też zakładkę Peripherals