Włączenie TeamSpeak'a 3 powoduje niewłączanie się wygaszacza ekranu

Witam, jakiś czas temu po którejść aktualizacji TS’a coś mi się popsuło i nie mogę tego naprawić. Wcześniej ts działał tak że gdy był włączony i odchodziłem na jakiś czas od komputera włączał się wygaszacz ekranu i jednocześnie wylogowywało mnie z systemu (ustawione w ustawieniach wygaszacza ekranu), jeśli mnie pamięć nie myli ts automatycznie mutował mi mikrofon. Po powrocie do komputera wpisywałem hasło mikrofon się włączał i byłem szczęśliwy.

Obecnie wygląda to tak że jeśli mam włączonego TS’a nie włącza mi się wygaszacz ekranu ani nie wyłącza monitor co wcześniej chyba po 5 minutach się działo.

Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem próbowałem coś googlować lecz nie znajdowałem rozwiązania jedynie opis tego problemu.

 

Mój system to Win 7 Ultimate x64, wersja TS’a to 3.0.13.1, Qt Version: 4.8.3.

 

Bardzo mi zależy do przywrócenia pierwotnej funkcjonalności zwłaszcza że jak pytałem po ludziach to albo nie zauważyli tego albo nie mają z tym problemów. Ci co nie zauważyli to raczej osoby które z tego nie kożystają i nie mają ustawionego wygaszacza ekranu.

Nie bardzo chcę przeinstalowywać TS’a ze względu na liczne profile ustawień i identyfikatory.