Włączyć czy wyłączyć automatyczne aktualizacje w XPpro sp2?


(Qrzemek) #1

Co tak naprawdę dają aktualizacje?

Czy bardzo obniżają sprawność i wyajność komputera?

Czy poprawią moje bezpieczeństwo? (firewall)

Jakie są wady i zalety aktualizacji Windowsa?

Czy (Ty) korzystasz z Windows Update?


(Danielm86) #2

Łatają dziury i po tym łataniu pojawiają się nowe. Są czasem niedopracowane i system chodzi gorzej niż przed aktualizacja. Bezpieczeństwo może i wzrasta gdybyś siedział w necie z gołym IE bez firewalla i antywirusa.


(Zbych ) #3

zaznaczyłem "nie" dlatego że już niejednokrotnie "aktualizacja krytyczna" okazała się nazbyt krytyczną dla systemu , po której to niedziałały niektóre programy lub w ogóle system szalał , a dopiero po kilku tygodniach microsoft zazwyczaj przyznaje się do "błędnej poprawki"


(Qrzemek) #4

i jestem w kropce bezpieczeństwo mówi akutalizuj a rozsądek nie rób tego


(goomish) #5

Posłuchaj głosu bezpieczeństwa i aktualizuj. A jeżeli głos rozsądku też jest dla Ciebie ważny - przestaw AU w tryb 'Pobierz i powiadom ale nie instaluj'. Jak będą dostępne aktualizacje odczekasz kilka dni, poczytaj fora i portale o tematyce komputerowej i, jeżeli nie będzie sygnałów o jakichś nieprawidłowościach i masowych komplikacjach - instaluj.


(Lost World) #6

Tak korzystam.

Nie sądzę , ja u siebie mam zrobioną optymalkę systemu i kilka (nie)potrzebnych elementów wyłączyłem więc wiesz...

Firewall jest bardzo prymitywny , a aktualizację jak najbardziej poprawią.


(Sebos99) #7

Ja instaluję każdą aktualizację. Dla świętego spokoju. Firewalla i tak używam swojego. Problemów żadnych nie zauważyłem, więc jest ok :slight_smile:


(Qrzemek) #8

Zainstalowałem wszystkie poprawki. Nie widzę różnicy w w spadku wydajność czy stabilności - wręcz przeciwnie. Jestem zadowolony.


(So Ko) #9

Osobiście wyłączyłem i Aktualizacje automatyczne i jeszcze parę innych rzeczy 8)

Ale na pytanie "Czy warto aktualizować Windows ?" odpowiem twierdząco. Warto, chociaż nie koniecznie przy użyciu aktualizacji automatycznych, można przecież zrobić to ręcznie, nieprawdaż ? :slight_smile:

Gdzieś wcześniej na tym forum był link do obrazu płyty z najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń... tylko nie pamiętam w którym temacie :stuck_out_tongue: