Włam na gg nietypowy problem!

Nie wiem czy potrafię odpowiednio jasno opisać sytuacje bo naprawde ma kilka wątków i jest niesamowicie zakręcona!! Wszystko zaczęło się od tego że z moją koleżanką na gg rozmawiała moja "niby"była dziewczyna, które de facto w ogóle sie nie znały. Rozmowa dotyczyła tak naprawde obrabiania mi d.... przez tą niby byłą dziewczynę. Jako że było to niesamowicie chamskie zachowanie musiałem to wyjaśnić i tutaj zaczyna się problem!! Okazało sie że po pierwsze nie jest to żadna z byłych moich dziewczyn po drugie rozmowa toczyła sie z numeru osoby która nic o tym nie wiedziała mało tego była z zupełnie innej części Polski i dodatkowo była w tym czasie w pracy!! Następna sprawa po wyłączeniu komputera i wyjściu do pracy ktoś był dostępny na moim gg i ustawiał jakiś głupawy opis. (tutaj pewnie ewidentne włamanie) I kolejna sprawa osoba która tym wszystkim zamieszała zna mnie zna mojego kolege, z widzenia ponoć moją kolezanke no i prawdopodobnie musi znać osobe z której numeru gg pisała bo podała mi chociażby jej (niby swój) numer kom. A najśmieszniejsze jest to jaka wystąpiła zbierznośc imion!! Ja mam na imię Marcin, chłopak osoby z której gg było pisane też Marcin, i wszystkie trzy dziewczyny to Eweliny!! 

Czy to naprawde taki zbieg okoliczności??


Ale o co mi w ogóle chodzi!! Czy znająć godziny rozmów i mumery gg da sie w jakiś sposób namierzyć tą osobę?? Ewentualnie zastawiś jakąs płapeczke zeby przy kolejnym włamaniu zdobyć np adres IP??[/code]

:o

Na własną rękę nie radziłbym nic próbować. Najlepiej powiadom ekipę komunikatora Gadu-Gadu o tym fakcie (włamaniu), ponieważ jest to ewidentnie przestępstwo i oni powinni wszcząć odpowiednie środki, zapewne wraz ze sprawdzeniem adresu IP i tym podobnych rzeczy.

http://gadu-gadu.pl/kontakt.html

Dodatkowo proponowałbym zmienić sobie hasło o ile jeszcze tego nie zrobiłeś i sprawdzić komputer na obecność szkodników jak keylogery, trojany etc. W tym celu skanując system na stronie http://www.ewido.net/en/ bądź wklejając zestaw logów.

Scorpius pamiętaj o regulaminie, kropkowanie nie zmienia sensu słowa, a na forum nie używamy wulgaryzmów

Formatu nie robiłem skaowałem system AVG Anti- Spyware, Ad- Aware SE, i antywirusem NOD32. Systemy wykryły jakiś syf usunęły go więc myśle ze problemu już nie bedzie. Najgorsze jest to że sprawa ma tyle wątków i tyle rozbieżnych faktów ze nawet nie mam punktu zaczepienia zeby kogoś podejrzewać. Ale to może lepiej dla tej osoby :-). He Gutek odpowiem na forum tzn. (teraz piszemy na??) Przepraszam ale od niedawna korzystam z forum i pewne tematy są i obce!