Wlam na GG

Dzisiaj mojej kolezance ktos wlamal sie na 4 numery GG! na wszystkich numerach byl ten sam opis: link jakiejs strony internetowej! hasla miala ona regularnie zmieniane oraz byly one rozne. Numery gg byly dostepne w tym samym czasie! czy istnieje mozliwosc ze ktos wlamal sie na jej kompa? i jak to sie moglo stac?

Najprawodpodobniej stało się to z jej komputera.

W internecie istenieją programy, które wyczytają hasła użytkownika z pliku config.dat. Zapewne zostawiła kogoś na chwilkę sam na sam z jej kompem i ten ktoś wyłapał wszystkie hasła. A jeśli chodzi o dostępność 4 nr. na raz to o ile mi wiadomo wtyczka Clone GG oferuje taką możliwość.

Z tego co ona mi mowila to jest pewna ze nikt nie grzebal w jej kompie bo nigdy nie zostawia osob samych na jej kompie.Zastanawiamy sie tylko czy nikt z “zewnatrz” nie mogl sie jej wlamac na kompa i jakos odczytac hasla.Albo jakims programem zlamac te hasla!

Z zewnątrz bez pomocy od wewnątrz raczej nie mógł. Co najwyżej podłożył ktoś jej jakiegoś syfa. Widziałem programy, które pracują w tle i wykorzystują protokół GG do przejęcia komputera. Za ich pomoca można m.in. zczytać hasła do GG i robić kawały w stylu wyłączania monitora, wysuwania tacki CD-ROMU, itp.

jeju, wystarczy że łapnęła trojana i koles ma dostęp do jej kompa. Mógł sobie sciągnąć config.dat na dysk i odczytać hasło tak jak mówi Kojot. Niech przeskanuje dysk AV w poszukiwaniu syfu 8)

Niekoniecznie.

GG posiada wiele luk.

Już nie wspominając, że jest wiele programów GG hackopodobnych.

Av wykryl jej tylko 2 ciasteczka!nic wiecej, podalem jej pare innych skanerow moze one cos zlapia. Skoro istnieja progsy do wlamu na gg no to musza byc tez zabezpieczajace? Czy sam firewall wystarczy? bo ona ma firewalla z SP2. czy istnieje jeszcze jakis program do ochrony gg??

Wystarczy też, że foldery GG były udostępnione w programach P2P… Wiem, bo sam kiedyś przez nieuwagę udostępniłem go, ale miałem na tyle szczęścia, że osoba która pobrała plik config.dat, zwróciła mi uwagę, iż mam to udostępnione, a potem dla potwierdzenia podała mi hasło które mam w GG :slight_smile:

Także to jest najbardziej prawdopodobne…

Ta zapora z SP2 jest nienajlepsza dla ochrony kompa. niech koleżanka zainstaluje jakiś ozobny firewall. Wybierz coś stąd :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

chyba masz na myśli tylko programy działające w sieci Lan bo na odległość żaden nie pracuje bo musiałby mieć połączenie z serwerem głównym gadu gadu. no chyba że twórcy nie zauważyli jakiegoś dziwnego pakietu :roll: i przepuścili go :lol:

sam kiedyś widziałem sztuczke kolegi który za pomocą dc ++ uzyskał dostęp do plików config.dat. na szczęście chciał tylko mi pokazać bo mu nie wierzyłem i nic nikomu się nie stało z kontem gg 8)

Podsune wam pomysł że właśnie na sieciach p2p mogła udostępnić plik confing i nikt nie wysilał się za bardzo :wink:

Ona faktycznie na dc++ udostepnila swoje IP i jakies foldery! Czy po IP tez mozna jakos sie wlamac do kompa czy na gg??Czy firewall wystarczy czy sa tez jakies inne programy do zabezpieczania gg?

Po IP niby i można, jeśli jest ktoś wytrawnym hackerem.

Firewall teoretycznie wystarczy, ważna jest tu rozwaga, bo jak mówisz, że prawdopodobieńśtwo udostępnienia danych przez DC++ było duże.