Włamania do komputera i odpowiedzi portalów!

Witam!

Miałem przez kilka miesięcy spokój po incydencie z najbardziej ulubionym portalem internetowym, ale zdarzenia potoczyły się w innym kierunku i przybrały dla mnie przykry i narażający mnie na straty incydenty. W tej chwili kiedy piszę ten post jakiś dowcipniś, jak poprzednio podkreśla każde moje słowo. Nie wiem kto to robi ale mam nadzieję, że uschnie mu od tych żartów ręka. Z portalem IDG.PL mam tyle to czynienia, że prenumetruję od nich PC WORLD. Niestety na zaprenumwerowane 2 egzemplarze przeważnie dostaję tylko jeden. Co miesiąc reklamuję ten fakt. Nie spodobało to się administratorowi tego portalu www.idg.pl bo z ich numeru IP 194.69.207.171/172 przez kilka miesięcy ten bezpardonowy mściciel dokonywał spustoszenia w moim komputerze. Tych incydentów określonych i opisanych było aż czternaście. Do najbardziej wkurzających było zablokowanie transakcji płatniczej (Karta VISA) i przerywanie rozmów telefonicznych z Firmą Amazis.net. Czekam na odpowiedź od 26 lutego 2009 roku. Później dzięki zmowie portali internetowych zostałem zaatakowany przez (serwery-uwagi otrzymane od portalu www.o2.pl) nie osobę z tego portalu z numeru IP 193.17.41.49/13 aż 22 razy na przestrzeni tylko pięciu dni. Przez pięć lat nie było jakiegokolwiek incydentu z tym portalem aż nagle po wystosowaniu pisma do portalu IDG mnożą się włamania do mojego komputera ze wszystkich znanych polskich portali. Brak mi sił na zwalczanie głupoty i ludzkiej nienawiści do wszystkiego co ma jakiś sens. Również złożył mi wizytę portal www.wp.pl na moim komputerze. Tu było tylko sześcikrotne badanie możliwości mojego komputera. Czekam na odpowiedź i chyba nigdy jej nie otrzymam. Programem, który tak skutecznie blokuje te niepożądane wizyty, jest MCAfee Firewall Professional Plus. Chwała mu za to. Zakupiony Antiwirus+Firewall Gdata nie spełnia w 100% oczekiwań bo firewall jest zawsze nieaktywny. Jest to program płatny. Najprawdopodobniej został wyłączony przy administratora z jedengo z portali, którzy stale atakująój komputer. Nie jestem bezpieczny, wszystklie dane są znane panom włamywaczom, a walka z wiatrakami w polskim prawie i z polskim wymiarem sprawiedliwości jest beznadziejna i spisana na straty dla zwykłego internauty. Nie wiem co dalej?

jaki antywirus system

daj log z Combofix przeskanuj kompa antywirem zaistaluj zaporę ogniową

jeśli masz kasę kup ruter z zaporą

Dzień Dobry. Moj komputer ma zainstalowany Windows XP Professional i wszystkie te bajery pobrane z Internetu w tym Seconfig oraz WWD (nie pamiętam dokładnie tej nazwy).Najgorsze jest to, że w dniu dzisiejszym zablokował ten wykształcony bandyta możliwość aktualizacji Antivirura Gdata. Czego, się ten nienormalny haker boi. Wolabym rzeczowo z nim podyskutować, ale zazwyczaj ci panowie atakują znienacka,zza węgła.

Nie zrezygnuję z możliwości korzystania z Internetu i porozumiewania się z moimi najbliższymi. Mam to bardzo a bardzo utrudnione. Nie mogę płacić kartami patniczymi, nie mogę dokonywać przelewów przez Internet. itp. Nie mogę pobrać poczty normalnie bo jest blokowany program Mozilla Thunderbird. Pocztę zazwyczaj pobieram na raty.Najgorsze jest to, że może po tych wszystkich moich tarapatach sama władza mnie inwigiluje. Mam nadzieję, że jak to jej się sprzykrzy to w końcu namierzą i ujmą tego włamywacza. Żeby tak można było zamieścić pismo jakie wystosowałem do tego portalu to by każdy wiedział co potrafi znudzony rzeczywistością informatyk, który swoje metody wykorzystuje do nękania innych i wyciągania z tego korzyści majątkowych. Moje ostatnie straty finansowe z tego tytułu to kwota ponad siedmiu tysięcy złotych. Nic dodać nic ująć.

Pozdrawiam: ahmes2

Ja proponuje sformatować dysk systemowy i pozmieniać wszelkie hasła. Na pewno wszelkiego syfu się pozbędziesz, a co najważniejsze masz wtedy tego 100% pewność.

Zacznij od zmiany haseł na tzw “silne” , lecz na innym komputerze!

Odłącz komputer od sieci,

format C,

instalacja windowsa,

utworzenie konta do codziennego użytkowania z uprawnieniami użytkownika

zabezpieczenie kont hasłami,

instalacja oprogramowania zabezpieczającego,

podłączenie do sieci i aktualizacja systemu oraz oprogramowania zabezpieczającego,

Nie korzystaj z konta administratora, w zamian używaj “run as” uruchom jako (prawy klawisz myszy na ikonie). W

W ten sposób masz większą kontrolę nad tym co instalujesz i żadne szkodliwe programy bez uprawnień administratora nie będą się w stanie instalować.

I tak na przyszłość wyczul wszystkich użytkowników komputera na dokładne czytanie pojawiających się komunikatów oprogramowania zabezpieczającego i nikomu nie podawaj hasła administratora.

Witam!

Pomimo licznych wskazówk i ich akceptacji włamywacz w białych rękawiczkach jest bezkarny. Nasza “władza” śpi bo ma kreta wśród swoich i dlatego ten cholerny chory psychicznie człowiek jest bezkarny. Już pięć razy w tym miesiącu re instalowałem system, a od dzisiaj nie mam dostępu do swojego konta na portalu www.interia.pl. Pojawia mi się w wesji angielskiej komunikat o dostępie do konta interia.pl (niezrozumiały dla mnie) i bezwartościowy bo to odmiana jakiegoś złośliwego wirusa. Na nic program antivirusowy GDATA ani też firewall McAfee. Zewnętrzyny router jest też niewiele wart bo nie potrafi blokować włamań. Czarna rozpacz mnie ogarnia bo nie widzę wyjścia z tej sytuacji. Ten chory “wykształcony” człowiek potrafil w locie zmodyfikować podczas pobierania z www.onet.pl aplikacji “listonosz” tak, że automatycznie był podany login z forum dobreprogramy.pl “ahmes2”. Jest to administrator jakiegoś portalu lub zwykły młody “nadpobudzony” nastolatek. Jeżeli w naszych rządowych instytucjach zatrudnia się przez przypadek niewykwalifikowanych pracowników tylko dla “kasy” to mamy takie a nie inne skutki tych “talentów” Gratulacje dla ich talentów. Cisną się na język różne przekleństwa, ale to co piszę i przeżywam tego nikt nie potrafi zrozumieć. Bedę od następnego wpisu na portalu wymieniał nazwiska osób (kierowników i dyrektorów oraz super wykształconych informatyków) którzy w ten czy inny sposób narazili mnie na spore straty materialne oraz te bardziej

dotkliwe “ze sfery psychicznej” zamieszkałe na terenie Stalowej Woli. Nie będę wymieniał tylko osób z urzędów państwowych bo nie mam zamiaru przedwcześnie odejść z tego świata. Pan Bóg kule nosi.

Pozdrawiam" ahmes2

Do jakich celów Pan głównie używa swój komputer? Może potencjalny napastnik ma dostęp fizyczny do pana komputera (współlokator)? Może jest Pan w dość dużej sieci lokalnej i ktoś sniffuje? Może któryś nośnik z informacjami jest zarażony a Pan instaluje go po reinstalacji systemu nieświadomie? Może nie aktualizowany system (luki?).

Proponuje zacząć się bawić jakimś prostym w konfiguracji Linuksem typu openSUSE, Ubuntu, Mandriva, Xandros.

Może się przyda Tobie moja wypowiedź z innego forum na pytanie:

  1. Pierwszym ogniwem zabezpieczeń jest człowiek, nie ściągaj z podejrzanych źródeł programów niepewnych. Zawsze próbuj ściągać z oficjalnej strony autora program, uważaj na sztuczki psychologiczne, phishing itd.

  2. Zabezpieczenie systemu. Zainstaluj najpierw zbiór poprawek SP3 (XP) bądź SP1 dla Visty (niedługo SP2). Po drugie zainstaluj wszystkie dostępnie obecnie poprawki, jeżeli posiadasz system z rodziny Microsoft Windows to wiadomo Windows Update.

  3. Odinstaluj wszystkie nie używane i nie potrzebne Ci aplikacje, szczególnie przeglądarki różnego typu plików, również staraj się je aktualizować w miarę możliwości (ściągaj ze strony autora programu). Oczywiście używaj najnowszych wersji przeglądarek internetowych, preferuje Opere bądź Firefoxa.

  4. Oczywiście zaporę systemową i aktualizacje automatyczną należy mieć włączoną.

  5. Bardzo dobrym zwyczajem a nawet powiem że zalecanym nawykiem jest praca na koncie z ograniczonymi uprawnieniami a w razie konieczności administracyjnych używamy logowania pomocniczego.

  6. Zabezpieczenie fizyczne: Załóż hasło na konto administratora, oczywiście jest to do obejścia jak praktycznie wszystko ale zawsze coś. Nie zapisuj haseł w plikach jawnie ani na karteczkach, szczególnie nie blisko komputera!

  7. Używaj silnych haseł do różnego typu usług składających się z małych i dużych liter, znaków specjalnych i cyfr. Hasło nie może składać się z ciągu słownikowego. Niech hasłem instruktażowym będzie P@sSw0rD.

  8. Używaj różnych haseł do każdej usługi/konta, muszą być chociaż minimalnie inne.

  9. Do najważniejszych usług/kont zmieniaj hasło raz na dwa miesiące (choćby zmiana literki, dodanie cyfry, zmiana wielkości znaków).

  10. Użyj skanera portów by zlokalizować otwarte porty i usługi. Wystrzegaj się usług typu serwer telnet na swoim komputerze.

  11. Twórz kopie ważnych danych na osobnych nośnikach, najlepiej je szyfruj choćby darmową enigmą, trzymaj w zaufanym miejscu.

  12. Poznaj swój komputer, uruchamiane usługi, aktywne procesy, uruchamiane aplikacje (choćby przeglądaj procesy i msconfig). Odznacz uruchamianie zbędnych programów, jak będą Ci potrzebne to sam uruchomisz.

  13. Zainwestuj w antywirusa, moje propozycje to rodzina produktów Kaspersky, rodzina ESET bądź najnowsza Panda (już tak nie ciąży jak kiedyś).

  14. Zainstaluj zaporę ogniową, proponuje rodzinę Kerio.

  15. Zależnie od ilości godzin spędzonych przy komputerze skanuj cyklicznie dyski programami typu anty-spyware najlepiej jeden po drugim od razu (raz na dwa tygodnie/miesiąc).Moje propozycje to SpyBot-S&D, Ad-Aware i zaskakująco dobry a-squared Free. Pamiętaj najpierw dokonaj aktualizacji tych aplikacji a potem skanuj. Przed skanowaniem oczyść dysk ze śmieci programem typu CCleaner.

  16. Programami do troche bardziej zaawansowanej konfiguracji systemu (Tweak-XP) usuń zbędne wodotryski typu autoodtwarzanie płyt. Nie ufaj pendrive kolegów.

  17. Pobaw się Linuksem biggrin.gif

Pozdrawiam.