Włamania na fb / tmobile


(Maciak Plock) #1

Witam. Dostałem laptopa znajomej z dość oryginalnym problemem. Mianowicie jej były mąż ma prawdopodobnie dostęp do jej komputera, czasami wystarczy że gdzieś zadzwoni ze swojego telefonu, a on za minute bądź dwie potrafi zadzwonić i pyta się, o czym rozmawiała z daną osobą, przychodzą jej kody potwierdzające do logowania się w T-Mobile, próby włamania na Facebook (pokazywała się wiadomość, że ktoś z tej lokalizacji próbował się włamać na konto, gdzie akurat on mieszka) i takie różne szopki.

FRST:
www.wklej.eu/index.php?id=d8ab9fc93f
OTL:
www.wklej.eu/index.php?id=bcd379b95a


(Atis) #2

Nie widać infekcji.


(kuba3351) #3

Jeśli atis nie widzi infekcji po analizie logów, to znaczy że to nie sprawka keyloggera, więc poleciłbym zmienić hasło do konta na facebooku.

Jeśli telefon jest smartfonem z Androidem, Windows Phone lub iPhonem, polecam przeprowadzić reset urządzenia do ustawień fabrycznych, może tam być aplikacja która powiadamia kogoś o wykonanych połączeniach i to powinno ją usunąć.

Ponadto polecam zmienić hasło do skrzynki e-mailowej. Jeśli ktoś ma do niej dostęp, może łatwo uzyskać dostęp do innych rzeczy poprzez np. opcje przypominania hasła.


(system) #4

Telefon był rootowany? 

Śmierdzi mi ten  TeamViewer w usługach. Jeśli nie jest używany to polecam wyłączyć tą usługę. msconfig -> usługi

" Mianowicie jej były mąż ma prawdopodobnie dostęp do jej komputera, czasami wystarczy że gdzieś zadzwoni ze swojego telefonu, a on za minute bądź dwie potrafi zadzwonić " to bardziej świadczy o dostępie do telefonu, nie komputera. 

 


(hotarti) #5

Prawdopodobnie loguje się na jej konto “Mój T-mobile” albo IBOA. Niech sobie ustawi BOA Kod i zmieni “Żądanie BOA Kodu podczas logowania” na włączone.