Włamanie do poczty,oraz skasowanie wiadomości.POMOC

Witam,mam pytanie czy mogę ustalić po samym adresie e-mail nadawcę listów o niemiłej treści,które przez włamywacza zostały usunięte.

 

Czy organy ścigania są w stanie po samym adresie e-mail ustalić do kogo ten adres należał,nawet w przypadku gdy ktoś usuną konto,oraz zmienił adres IP.

 

Czy mogę o to np.na komisariacie poprosić?

Każdy wysłany email zawiera nagłówek w którym jest zawarte z jakiegoś adresu email został wysłany przez jaki serwis, hosting nadawcy, adres IP czy też z jakiego programu pocztowego, jaki ma x-spam score. i takie tam. Policja może uderzyć do usługodawcy internetowego i uzyskać po adresie IP adres zamieszkania i osoby na którą został zarejestrowany dany adres IP. Inna sprawa czy w ogóle będą chcieli przyjąć zgłoszenie.

 

poprosić nie możesz ale możesz zgłosić to na policję. Jeśli uznają, że ostało popełnione przestępstwo to podejmą dalsze kroki. Druga sprawa to usunięte mejle, pamiętaj że one nie są jeszcze usunięte. Możesz spróbować poprosić o przywrócenie danych sprzed powiedzmy 2 tygodni. Zależy od operatora i jego dobrej woli. Wtedy masz dowód. Natomiast jeśli ktoś sie włamał to nie możesz się logować do swojej skrzynki bo jest przechowywana historia XX ostatnich logowań. Na podstawie tych logów można znaleźć IP,  którego się logowano. Napisz u jakiego operatora masz skrzynkę email.