Włamanie do serwisu www.dobreprogramy.pl?

Czy to prawda http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/now … #more-8188 :o ??

PS.Pozwoliłem sobie umieścić to w tym miejscu.

PS.Zeedytowane :slight_smile:

gabrychu , A co to ma wspólnego ze zgłaszaniem błędów na portalu? Posta wydzieliłem, a Ciebie proszę o jego edycję i konkretne zatytułowanie.

Szkoda że nie pokazali fragmentu bazy z bardziej aktywnymi użytkownikami - można by zweryfikować, czy te dane są prawdziwe, czy nie.

Nie sądzę by to było prawdziwe. Ci userzy jakoś mało aktywni byli :slight_smile:

Na szczęście konto założyłem po sierpniu 2012. Ale Ci co mają wcześniej warto aby zmienili hasła do innych serwisów jeżeli używali takiego samego jak na tym forum.

Faktycznie dostaliśmy maila z próbą szantażu fragmentem danych pochodzących z rzekomego włamania do serwisu. Nie pochodzą one jednak z naszej aktualnej bazy i nie pozwalają na przejęcie kont użytkowników , w związku z tym nie podejmujemy żadnych drastycznych działań typu resetowanie haseł. To jednak dobra okazja do przypomnienia, że hasła należy co jakiś czas zmieniać i nie należy też używać tego samego hasła w różnych serwisach.

Tomku, z kiedy jest baza haseł?

Znaczy jeden wielki fake.

Powtórzę tutaj to, co napisałem już pod newsem: Nie reagujemy drastycznie, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Dane, którymi ktoś próbował nas szantażować to jakiś wycinek, który nie znajduje pokrycia w naszej bazie - w aktualnej ani w żadnej innej. W szczególności nie pozwala na przejęcie kont użytkowników.

Jeśli uznalibyśmy, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa kont użytkowników, zapewniam że poinformowalibyśmy Was natychmiast i podjęlibyśmy znacznie dalej idące kroki.

no, i tego właśnie brakowało w wypowiedzi tomkab :stuck_out_tongue:

@Docent: dzięki za wyczerpującą odpowiedź.