Włamanie na facebooka i co dalej?

Witam.

Ktoś włamał mi się na facebooka - korzystałam na telefonie, ale nie przez aplikację i nie wylogowałam się tylko wyłączyłam stronę.

O tej godzinie co miałam na pewno włączony internet i niewylogowany facebook otrzymałam maila na skrzynkę, że ktoś zmienił hasło na facebooku.                     IP podane, prawdopodobna lokalizacja - TAJWAN, system/przeglądarka Windows, IE.

Zmieniono tylko hasło do facebooka, zresztą na nic innego nie logowałam się dziś przez telefon. Przeglądałam aktywność, wiadomości itp. - wszystko jest niezmienione - mam na myśli, że nie ma widocznego śladu, żeby ktoś wysyłał cokolwiek z mojego konta.

Co teraz zrobić? Telefon przeskanowany programami, hasła pozmieniane. Co można dalej? Zszokowała mnie ta lokalizacja - szukałam podobnego wątku w internecie, najczęściej ludzie mają kogoś kogo podejrzewają o włamanie, albo lokalizacja tego kto zmienił hasło jest w Polsce…

Lokalizacja jest oparata na IP a to można ustawić dowolnie przez różne programy czy serwery proxy. Więc tym się nie sugeruj.

Format telefonu byłby wskazany? 

Jaki OS?

Android 4.4.4

Tak więc jeśli nie masz odblokowanego bootloadera lub dostępu do root’a w telefonie jestem na 99% pewny że nie jest to infekcja telefonu. Przynajmniej nie jakaś ukryta.

Chyba, że została użyta luka Stagefright…

Po pierwsze nie ma możliwości aby ktoś włamał się na Twojego facebooka.

Pawel_13 Do rad się zastosuje bo teraz najchętniej zmieniłabym telefon na stacjonarny… 

Co do zazdrosnych koleżanek, nie wiem, różnie być może, natomiast samo konto na facebooku jest prawie puste… służy mi tylko i wyłącznie do przeglądania grup na uczelni - nawet bliscy znajomi nie wiedzą, że je mam, uparcie twierdzę, że nie, nazwisko też nie jest podane, zdjęcia brak… Email na onecie podpięty pod to inny niż mój oficjalny… Samego telefonu nie zostawiam poza zasięgiem wzroku, a jeśli to ustawiam blokadę z pinem (mam manię prywatności i sama wpadłam we własne sidła może). 

@Active99 Jeżeli przeglądasz grupy na uczelni to rozwiązanie zagadki może być jeszcze jedno. 

To się okazuje, że moja mania uwidacznia się przede wszystkim poza siecią.  ;) 

Dobrze, ale poza zmianami haseł, pytań i tego typu rzeczy powinnam jakoś zadziałać? Jak mówię jestem gotowa na totalny reset telefonu jeśli to uspokoi choć trochę moje nerwy…

@Active99 Jeżeli dopada Cię paranoiczne myślenie to możesz dokonać przeinstalowania softu w telefonie. Moim zdaniem jednak nie jest to potrzebne. Na takie facebookowe konta “włamują” się raczej wścibscy znajomi a nie osoby które chcą w jakikolwiek sposób zadziałać na Twoją szkodę. Zastosuj się do moich wskazówek które umieściłem w poście podpisanym “Sherlock Paweł” a dodatkowo kiedy jesteś zmuszona odczytywać jakiekolwiek wiadomości z takiej grupowej skrzynki to poproś administratora takiego maila aby ustawił w niej automatyczne wysyłanie kopii otrzymanych wiadomości na Twój adres mailowy do którego tylko Ty masz dostęp. 

Ok, dziękuje w takim razie za pomoc.