Włamanie na gadu-gadu :(

Co mam robić jak ktoś siedzi na moim gg z innego kompa?? mnie nie ma, a ktoś z innego komputera pisze wiadomości do moich znajomych i strasznie miesza w głowach ;( wszystkie hasła pozmieniałam, ale gdy mnie nie ma, to coś siedzi na moim gg :frowning: co robić??Zmieniłam gadu-gadu, ale on/ona pisze do moich znajomych ;( a liste kontaktów z serwera usunęłam

to raczej nie jest włamanie na gg, tylko dana osoba która cie zna bardzo dobrze moze się na tobie mści :twisted:

niesadze żeby włamywali się na gg

no to co ja mam zrobić ?? :frowning: zmieniłam hasło dwa razy !!

załóz nowe konto gg i nikomu pod żadnym pozorem nie podaswaj chasła, kotś mógł podgladnąc twoje hasło jak wpisywałaś

zainstaluj dobrego firewalla żeby na kompa ci nikt nie wszedł, bo jak na kompa by ci się ktoś włamał to może tez odczytać twoje hasło na gg

Zmieniuć hasło :slight_smile:

ale nie rozumiesz że ona zmieniała juz hasła !!

faktycznie nie zauważyłem bo pisałem w tym samym czasie

Nio właśnie pozmieniałam hasła, wszystkie i to na serwerze i to co mam na kompie jak włączam gg. i nic ten pustak dalej na nim jest. I jeszcze jak mówi, zeby spadał to on jeszcze ze zdziwieniem : JA?? no nie rozumiem tego :frowning: hmmm… napisałam do gg żeby mi usunęli tamten numer tylok czy to możliwe??

Gadu-Gadu -> ustawienia -> usuń konto

Sama to możesz zrobić, o ile masz dostep do konta…

zmin hasla gg i emeila… moze ktos zna twoj adres email wraz z haslem a wtedy to juz zaden problem… sproboj!!

ja usunę wtedy tylko konto a numer zostanie i tamten ktoś dalej będzie stukał z tego nr

Gadu-Gadu -> Ustawienia -> Zmień hasło/email

Podaj inne hasło i innego maila. Może być jak powiedział kolega wyżej, ktoś podmienił maila i lol…

Prawdopodobnie GG NIE zapisało Ci Hasła na jakimś komputerze z którego kiedyś korzystałaś. Być może korzystałaś ze swojego GG u kogoś znajomego, w kafejce internetowej lub w pracowni komputerowej albo całkiem gdzie indziej i tam po prostu wszyscy mają dostęp do Twojego profilu przez to, że GG NIE zapisało Twojego hasła na tym komputerze.

U mnie na komputerze, aby hasło GG się zapisało w Menu GG: Ustawienia/Użytkownik muszę najpierw wpisać Nazwę Użytkownika i zatwierdzić ją przyciskiem Zastosuj albo OK, a później wejść ponownie w Menu: Ustawienia/Użytkownik i wpisać 2x hasło i zatwierdzić ponownie przyciskiem Zastosuj albo OK.

Jeśli te czynności robię za jednym razem tzn. wpisuję Nazwę Użytkownika i Hasło to po kliknięciu przycisku Zastosuj albo OK zapisuje mi się tylko Nazwa Użytkownika. Wtedy profil GG jest dostępny dla wszystkich.

Przy pierwszym zakładaniu profilu na tym komputerze program pobrał listę kontaktów z serwera i została ona tam do tej pory, więc jest też dostępna dla każdego kto wejdzie w ten Twój nie zabezpieczony hasłem profil GG.

… lub ktoś podejrzał Twoje hasło jak się logowałaś i teraz sam się loguje na Twój profil albo to włam (ale nie sądzę).

Najlepiej wykasuj swoje konto z serwera GG i załóż nowe, albo zmień hasło i adres e-mail zapisane w Twoim profilu GG. Dobrze by było żebyś zmieniła przy okazji swoje hasło i pytanie do hasła na koncie e-mail bo ktos może po prostu zna je i korzysta z Twojego konta e-mail w ten sposób, że zamawia sobie np. hasła do Twojego profilu GG (albo innych) przez opcję przypomnij, odbiera z Twojego konta e-mail i wykorzystuje przesłane przez serwer hasło, wykasowuje maila i nic nie zauwarzasz (ale w to też wątpię choć jest to prawdopodobne).

o co ci chodzi ?? jak usuwasz konto w ustawieniach to usuwasz tez numer gg. Najlepiej zrób to, bo tylko wtedy będziesz miała pewność że ta osoba juz nie będzie pisać z twojego numeru gg

tylko ja nie korzystałam nigdy z żadnego inneg kompa tzn. nie właczałam na żadnym innym, swojego gg :frowning:

Milusia89… prawdopodobne jest to że ktoś kto korzysta z Twojego komputera odszyfrował Twoje hasło specjalnym programem… zastanów się kto mógł coś takiego zrobić… może masz młodszego brata… :wink: :?

Przeskanuj kompa AV i sprawdź czy ktoś nie zainstalował Ci jakiegoś “przyjaciela” typu cafe ini, wówczas zmiana hasła na gg nic nie daje bo on ma dostęp do twojego dysku.

mam młodzą siostre, ale nie korzysta z mojego kompa :wink: hehe poza tym ona jest za mała i zbyt pusta :slight_smile:

hmmm…no oki dzięki :slight_smile: mam nadzieje jednak, że tak nie jest

Czy ostatnio odbierałaś od kogoś jakieś pliki .exe? Jak tak, to najlepiej będzie gdy je wykasujesz. Być może kiedys przyszedł do Ciebie jakiś kumpel/la z dyskietką, na której były programy, łąmiące hasło, i keylogery

Sprawdź również autostart i mscofig, gdyż całkiem możliwe, że masz tam aplikacje, która wysyła confingi na maila włamywacza :slight_smile:

Pozdarwiam :smiley:

Prosiaczek :evil:

Koleżanko - wyeksportuj sobie listę do pliku , usuń konto jak wyżej podałem i załóż nowe… Zaimportuj sobie listę z pliku…

Co do pozycji startowych i zabawy z msconfig, to może wklej tu loga z HijackThis