Wlamanie na gg

a co do programu to który będzie lepszy anti-malware czy dr.web? Swego czasu miałem malware i miałem z tym więcej problemów niż to było warte, nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba nawet jak brało pliki w kwarantannę to je usuwało z dysku i były tylko w malwarze w kwarantannie… ale mogłem coś pokręcić.

Póki co problem IP mamy rozwiązany…

Możliwe, że coś Ci podrzucił z jaka przesyłką lub chociaż u niej zainstalował ten/taki program co podałem Ci na PW (nie podam tu bo posądzą mnie o spam)

Dodane 22.07.2009 (Śr) 23:51

Przeskanuj po kolei każdym z tych programów

Przeskanuj zarówno MAM, jak i Dr.WEB CureIt!

Ale powoli robi nam się zagadka spiskowa, albo poradnia małżeńska, a nie problem z gałęzi IT. :slight_smile:

Hehe, raczej zagadka spiskowa :slight_smile: ale to już naprawde trzeba mieć świra żeby robić komuś takie rzeczy jak ten typek… mniejsza o to. W ogóle dzisiaj zainstalowałem Zone Alarm, przyda się żeby mi więcej taki syf nie przyszedł?

Dodane 23.07.2009 (Cz) 0:04

A poza tym mam też zainstalowanego spybot’a i ten prog. też kasuje keyloggery…

Zapora sieciowa? Jasne, do tanga z antyvirusem.

Informatyk od siedmiu boleści, śmiech na sali. Koleś słyszał kiedykolwiek o etyce zawodowej? Takich gagatków powinno się kastrować z “licencji”.

Sprawdzałem przed chwilą między dwoma kontami gg czy IP jest ukryte i: na jednym koncie jestem niewidoczny a na drugim dostępny i bez względu na to czy włączę opcję odbierania plików czy nie to nie widzę IP, także czy to na pewno działa? Czy po prostu tylko u mnie tego nie widać a jak pójdę do kumpla i sprawdzę to powinno być tak jak mówił Cedar?

Wyłączyłeś przesyłanie plików na obu kontach GG (musisz to zrobić dla każdego konta dla każdego oddzielnie)?

A co ze Spybot’em? Wykasować go? Bo raczej taka mikstura programów anty mi nie będzie potrzebna… jeszcze zaczną się “gryźć” i wtedy będzie nieciekawie…

Dodane 23.07.2009 (Cz) 0:17

no tak, oba konta mają wyłączoną tą opcję i nie widać IP, ale w momencie kiedy włączę tą opcję na koncie którego najczęściej używam to drugie konto i tak nie widzi IP, czemu?

Dodane 23.07.2009 (Cz) 0:18

No właśnie i mimo to że ostatnio gadałem ze znajomą z drugiego konta i miałem tą opcję WYŁĄCZONĄ to koleś i tak widział że to konto ma przypisane moje IP, czyli to z tego konta o którym wiedział…

Nie powinno być problemu, ja mam Eseta smart security i z nim się wcale nie gryzie. Te programy, o których pisaliśmy wcześniej nie działają ciągle tak jak normalny antyvirus lub spybot, służą tylko do skanowania co pewien czas.

A czytałeś to co pisałem pod Twoją nieobecność z Ekshibicjencja? Głównie chodzi mi o IP.

czosnek , wyjaśnię Ci kilka kwestii:

Oprogramowanie antyvirusowe powinno działać w parze z zaporą sieciową (pakiet IS oba wymienione zabezpieczenia posiada zintegrowane). Spybot Search & Destroy jest programem antyspyware. A Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt! są skanerami, nie posiadają modułu strażnika real-time protection (ochrona w czasie rzeczywistym). Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego pc, zainwestować w anonimowość (mimo, że to mit) - ok, chwalebne.

  1. Zabezpiecz plik config.dat (C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Gadu-Gadu\NAZWA PROFILU) - chodzi o to, aby nie wpadł w niepowołane ręce. Zachowaj czujność. Upewnij się, że nie udostępniasz tego folderu w sieci p2p (widziałem jak ludzie udostępniają całą partycję systemową…). Z tego pliku można odczytać Twoje hasło.

  2. Zmień hasło gg, e-mail przypisany do konta gg, a także hasło e-maila oraz podpowiedź. To działa tak - ktoś zna podpowiedź na ustawione przez Ciebie pytanie (albo zdobywa socjotechniką zagadując do Ciebie) -> wchodzi w posiadanie hasła do e-maila -> próbuje założyć konto gg z Twoim numerem -> wybiera opcję ‘przypominj hasło’ -> hasło dostaje na e-maila. Dalej nie muszę tłumaczyć ryzyka? Wiążę się to z utratą wszystkich kont online.

  3. Upewnij się, czy nie masz keylogera, ‘nasłuchu’ itd.

  4. Przestań koncentrować się na IP.