Wlamanie na gg

Mam taki problem, a mianowicie ktoś ma dostęp do tekstu rozmowy na moim gg ale tylko tych które ja pisze, to co ktoś napisze do mnie ten ktoś nie widzi… Jak mogę się od tego uwolnić? Czy jest możliwość ukryć soje IP tak żeby przy połączeniu z gg było ono niewidoczne?

Najprawdopodobniej masz keyloggera, który rejestruje naciśnięcia klawiszy na Twojej klawiaturze. Zrób skan Malwarebytes Anti-Malware i Dr.WEB CureIt!

Wyłącz w ustawieniach przesyłanie plików, to z tego co pamiętam ukryje twoje IP. Następnie zmień hasło do swojego GG.

Czy ta osoba ma/miała fizycznie dostęp do Twojego komputera czy zdalnie Cię podgląda?

Jeśli ma/miała fizyczny dostęp do komputera to odczytała hasło skanerem z pliku config.dat, albo bezpośrednio dobrała się do pliku archiwum (ale to raczej mało prawdopodobne, bo ta metoda umożliwia dostęp do całej konwersacji, a nie tylko linii dialogowych autora wątku). Jeśli to włam na konto GG - zmień hasło do konta, a także e-maila przypisanego do profilu i jego hasło (miałem już przyjemność z taką niezbyt wyszukaną socjotechniką). Ale dalej obstawiam keyloggera.

ta osoba nie miała fizycznego dostępu do mojego kompa, działa przez sieć… ale chyba jakby wysłał mi jakiegoś keyloggera to bym o tym wiedział, nie odbieram plików od byle kogo a na maila też nic od tej osoby nie otrzymałem… więc jak to się mogło stać? Dowiedziałem się też że w momencie kiedy jestem dostępny lub zaraz wracam na gg ta osoba może zobaczyć moje IP i tym sposobem wie że pod danym numerem gg jestem ja…

Wyłącz w GG przesyłanie plików.

Jak jesteś “dostępny” lub “zaraz wracam” to każdy to widzi, chyba, że wyłączyłeś pokazywanie statusu osobom spoza listy kontaktów (chyba jest taka opcja, nie pamiętam dokładnie, nie używam oryginalnego programu GG)

Cedar napisałeś “Wyłącz w ustawieniach przesyłanie plików, to z tego co pamiętam ukryje twoje IP.” powiedz mi jeszcze czy to mam zrobic w ustawieniach gg czy gdzie…

No przecież, że w GG, o niczym innym nie piszemy :wink:

No i przeskanuj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.37

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 00.4.06190

ok, to ma byc w tej zakladce co do rozmiaru przesylanego pliku bo tak doslownie nie ma takiej opcji zeby zablokowac przeszlanie plikow… Ja tez nie uyzwam oryginalnego gg tylko Power Project.

No ale logicznie rzecz biorąc fakt, że widzi jedynie Twoje linie dialogowe, a nie całą rozmowę raczej sugeruje wykluczenie włamu na profil (i dostęp do archiwum).

To tak infantylnie zapytam - skąd czerpiesz wiedzę nt. swojego prześladowcy? Ktoś Cię szantażuje? Chwali się znajomością Twoich pogawędek? Fruwają one w internecie?

W Power Project to nie wiem gdzie to jest, specjalnie dla Ciebie zainstalowałem GG:

http://odsiebie.com/pokaz/4366532—7945.html

Z tego co widzę to Power Projec jest nakładką na zwykłe GG czyli powinieneś mieć też dostęp do normalnych ustawień GG, ja używam całkowicie innego programu (iDesk od Interii)

Mieszka z nim moja bardzo dobra znajoma z którą nie pozwala mi się kontaktować i później sprawdza nasze rozmowy, a ona dowiaduje się później od niego o czym pisaliśmy i to co napisałem już wcześniej czyli np że pod innym numerem gg widzi mnie bo zna moje IP itp…

Powiedzcie mi jeszcze co daje opcja “ukryj komputer w sieci” i czy to w ogóle działa w programie xp-AntiSpy?

To, że zna Twoje IP nie ma nic do rzeczy - po prostu zna twój numer GG, IP nie ma nic do tego.

W wiedzą o Tym co piszesz, bo jedna osoba drugiej o tym mówi a Ciebie robią w balona (przepraszam, że tak dosłownie) kręcąc z tym IP.

PS. Namieszałeś z tym opisem sytuacji :wink:

Faktycznie jest ta opcja co mówiłeś Cedar, ja to chyba w nocy nie widzę za dobrze, hehe :slight_smile: i mówisz że to powinno ukryć IP na gg? Te nakładki na gg mają też coś takiego jak inwigilator i niektóre osoby które są dostępne bądź też na zaraz wracam maja wyświetlone swoje IP a inne nie, czym to się ma do siebie?

Te co nie widać ich IP chociaż są dostępne, to właśnie dlatego, że mają wyłączone przesyłanie plików co powoduje, że IP nie jest widoczne przez GG na zewnątrz

Nie robią mnie w balona, na pewno… ale jeżeli zmienię numer gg to i tak w momencie kiedy będę dostępny albo na zaraz wracam to się kapnie że to ja pisze… także w jakiś sposób musi mieć podgląd na moje IP w momencie kiedy widzi mnie na gg…

cedar może mieć rację i tu nie ma żadnego drugiego dna. Ostateczne wnioski, mimo chaotycznego opisu:

  1. Robią Cię w balona.

  2. Koleś ma dostęp nie do Twojego, lecz jej konta (i archiwum).

  3. Koleś ma u Ciebie keyloggera.

  4. Inaczej dobiera się do Ciebie zdalnie.

I zważywszy, że mieszkają razem obstawiam coś 1-2.

“Kapnie się” tylko po treści rozmowy. Jeśli masz zmienne IP (np. neostrada) lub IP ukryjesz (już wiesz jak) to po IP nie ma siły aby Cię ta osoba rozpoznała.

Dodane 22.07.2009 (Śr) 23:39

Ekshibicjencja , podpisuje się obiema rękami pod tym co napisałeś .

Gościu jest z wykształcenia informatykiem, i ma wgląd do kompa mojej znajomej, ona każdą naszą rozmowę usuwała ale gościu żeby ją sprawdzać wsadził jej na kompa keyloggera i na drugi dzień jak już to zebrał do kupy to przeczytał jej słowo w słowo to co pisała, nawet opisy na gg które przecież nie zapisują sie w archiwum… później zebrał w ten sam sposób do kupy to co ja pisałem i miał gotową rozmowę… Koleś mnie maksymalnie wkurza a ja nie zamierzam mu ustąpić. Nawet zna moje rozmowy (to co ja piszę) z kimś innym niż moja znajoma… także może to keylogger na moi kompie?

Z niego taki informatyk jak z koziej d. trąba. To jest proste jak łza. Koleś ma do Ciebie jakieś ALE (nie wnikam). Jego paranoja sięga na tyle daleko, że zabrania Ci kontaktu ze znajomą i skłoniło go to do inwilgacji jej (w obawie przed waszymi) konwersacji. Wsadził jej keyloggera. Albo prościej - mieszkają razem, ma dostęp do jej pc i mimo, że ona kasuje arch - wyciąga to z pliku, albo odzyskuje. Nie ma wielkiej filozofii. Mało prawdopodobne po Twoim ostatnim uściśleniu, że wpuścił Ci syfa. Po treści gadki wywnioskuje, że to TY = ma Twoje nowe gg.

EDIT: Jak zna rozmowy z innymi, niż ze znajomą to cofam. Keylogger wchodzi w grę u Ciebie.