Włamanie na gmail i fb

Witam mam problem z kimś kto mi sie włamuje na konto gmail i fb. Na facebooku sobie poradzilem jak narazie - zmiana pasów, potwierdzenia sms itp.

Na gmailu nadal mam zmieniane przez kogos hasła, przyszło mi do głowy zgłoszenie na policje art. 267 i 268 kk

Ma ktoś jakieś pomysły jak z tym walczyć?

Mam nadzieję, że stosujesz tzw. silne hasła - kilkanaście znaków, użycie dużych i małych liter, cyfr, znaków specjalnych itd. I oczywiście dwa różne hasła - jedno do Gmaila, drugie do Facebooka.

A moze ten ktos sie wlamuje poprzez “Pytanie” Moze ustawiles latwe pytanie do odzyskiwania hasla i tak sie wlamuje. Nie?

Po pierwsze…jeśli ktoś fizycznie dobrał się do twoich kont, albo mu na to pozwoliłeś - nieistotnie czy zrobiłeś to świadomie czy nie - albo miałeś zbyt słabe zabezpieczenia. Oprócz stosowania odpowiednio silnych haseł doinstaluj sobie darmowy dodatek do IE i Firefoksa KeyScrambler. To program szyfrujący “w locie” wszystko, co wstukujesz na klawiaturze korzystając z tych przeglądarek - loginy, hasła, teksty, adresy…cokolwiek. W ten sposób nawet jak masz loggera dane, które dostaje są bezużyteczne…bo za każdym razem losowe czyli inne. Tu masz trochę informacji i link do pobrania http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 … przed.html

Po drugie powinieneś się zabezpieczyć przed kolejnymi takimi “złodziejami”, które przez przypadek mogą się dostać do komputera…tu nie znajdziesz nic lepszego, jak SpyShelter…program zabezpieczający z kategorii anti-logger , czyli taki który chroni system przed zainstalowaniem tego typu malware. Program jest niezwykle skuteczny, ma wersję darmową i jest po polsku…bo to polski program. http://poradyisztuczki.blogspot.com/201 … utera.html

Dobrze by było gdybyś…jeśli używasz Firefoksa…zainstalował dodatek pod nazwą " NoScript", który z kolei blokuje skrypty wykonywalne na stronie…owszem filmy, animacje również…ale także te złośliwe, o których nawet nie wiesz.

Najważniejsze jednak to zdrowy rozsądek i nie wchodzenie gdziekolwiek i klikanie na cokolwiek.

Korzystam z palmtopa - niemam lapka/stacjonarki :slight_smile:

Hasło kiedyś miałem słabe - raptem 10 znaków odkąd zauwazyłem te ip zacząłem stosować 20 paroznakowe w tym małe, duże, liczby itp. nie pomaga, tak myślę, ze jako mam przypomnienie przez sms lub maila na o2 to przez o2 mi sie moga włamywać.

Na palmtopie mam 2 av - drweb i kaspersky.

Ani KIS ani DrWEB nie chronią do końca przez loggerami…SS jest narzędziem tylko do tego, poza tamte programy nie szyfrują w locie, ani nie blokują tak skryptów jak NoScript…DrWeb jest przecież tylko skanerem na żądanie, więc jego ochrona jeśli jest - jest po fakcie…chyba,że masz wersje płatną.

Powtòrze - mam palmtopa :slight_smile:

No tak…nie zwróciłem uwagi :slight_smile: W takim razie musisz sprawdzić czy masz jakieś dodatki do przeglądarki na palmtopie do szyfrowania hasła. Poza tym skany tym, co masz na nim i spróbować coś wykryć szkodliwego. Jeśli nie znajdą niczego, to pewnie kwestia hasła…i ostrożności przy wchodzeniu na portale społecznościowe. Wszystkie znane są celem ataków i nawet niechcący można ściągnąć sobie jakieś dziadostwo do systemu. Poczytaj o tym rodzaju ataków…jest bardzo popularny, a dzięki nieostrożności użytkowników bardzo skuteczny http://pl.wikipedia.org/wiki/Phishing