Włamanie na komputer ? logi hijack

Witam!

Wczoraj, jak siedziałem w nocy na komputerze nagle włączyły mi się (chyba 4) konsole windows pod rząd i znikły równie szybko jak się pojawiły, potem jakieś 2 min po tym miałem wrażenie jakby ktoś poruszał mi myszką choć ja jej nie dotykałem…

Do tego na dysku d: stworzył mi się jakiś dziwny folder o nazwie 81a3cdc75aad414d58c5 (nie wiem, czy to nie od zainstalowania jakiegoś programu, ale raczej nie bo na d nigdy nie instaluje prg.).

Jakby co to jeszcze w tym folderze były 2 foldery o nazwie amd64 i i386.

:arrow: Logi HijackThis: http://wklej.org/id/132825/

podlacze sie tez pod ten temat jest to samo tylko na c - :o

Spojrzałem w czarodziejską kulę i zobaczyłem, że działo się to o 3 w nocy. Co pisze we “Właściwościach Systemu”, karta “Aktualizacje automatyczne”? (prawoklik na “Moim komputerze”).

Foldery tymczasowe 81a3cdc75aad414d58c5/amd64 i i386 tworzą się podczas instalacji niektórych aktualizacji. Na tym dysku/partycji, gdzie akurat jest więcej wolnego miejsca. Można to usunąć.

Dokładnie, foldery można bezpiecznie usunąć. Co do konsoli windows, pojawiały się wtedy kiedy instalowała się aktualizacja systemu windows (Hotfix) więc nic sie nie bój. Ruszanie myszką można wytłumaczyć w inny sposób, np. myszka na szkle, na czarnej powierzni lub na chropowatej powierzchni. Dlatego na monitorze wskaźnik mógł się poruszać.

dzieki za szybka odpowiedz :smiley: a przyokazii po co zasmiecac forum jakies 2 dni temu nagle wylaczyli prad efekt byl taki ze winda zgubila ustawienia uzytkownika pytanko jak wrucic do popszedniego stanu :frowning:

Przywracanie systemu. (start, wszystkie programy, Akcesoria, narzędzia systemowe, przywracanie systemu. Wybierz date przed wylaczeniem pradu i bedzie ok)

oki dzieki :slight_smile: