Włamanie na komputer ? logi hijack

(master of disaster) #1

Witam!

Wczoraj, jak siedziałem w nocy na komputerze nagle włączyły mi się (chyba 4) konsole windows pod rząd i znikły równie szybko jak się pojawiły, potem jakieś 2 min po tym miałem wrażenie jakby ktoś poruszał mi myszką choć ja jej nie dotykałem...

Do tego na dysku d: stworzył mi się jakiś dziwny folder o nazwie 81a3cdc75aad414d58c5 (nie wiem, czy to nie od zainstalowania jakiegoś programu, ale raczej nie bo na d nigdy nie instaluje prg.).

Jakby co to jeszcze w tym folderze były 2 foldery o nazwie amd64 i i386.

:arrow: Logi HijackThis: http://wklej.org/id/132825/

(Zppz) #2

podlacze sie tez pod ten temat jest to samo tylko na c - :o

(MaRa) #3

Spojrzałem w czarodziejską kulę i zobaczyłem, że działo się to o 3 w nocy. Co pisze we "Właściwościach Systemu", karta "Aktualizacje automatyczne"? (prawoklik na "Moim komputerze").

Foldery tymczasowe 81a3cdc75aad414d58c5/amd64 i i386 tworzą się podczas instalacji niektórych aktualizacji. Na tym dysku/partycji, gdzie akurat jest więcej wolnego miejsca. Można to usunąć.

(Rafal560av) #4

Dokładnie, foldery można bezpiecznie usunąć. Co do konsoli windows, pojawiały się wtedy kiedy instalowała się aktualizacja systemu windows (Hotfix) więc nic sie nie bój. Ruszanie myszką można wytłumaczyć w inny sposób, np. myszka na szkle, na czarnej powierzni lub na chropowatej powierzchni. Dlatego na monitorze wskaźnik mógł się poruszać.

(Zppz) #5

dzieki za szybka odpowiedz :smiley: a przyokazii po co zasmiecac forum jakies 2 dni temu nagle wylaczyli prad efekt byl taki ze winda zgubila ustawienia uzytkownika pytanko jak wrucic do popszedniego stanu :frowning:

(Borysbors) #6

Przywracanie systemu. (start, wszystkie programy, Akcesoria, narzędzia systemowe, przywracanie systemu. Wybierz date przed wylaczeniem pradu i bedzie ok)

(Zppz) #7

oki dzieki :slight_smile: