Włamanie na konto pocztowe :(

Niesety,dotknął mnie poważny i smutny problem - otóz jakiś gnój (bo inaczej tego nazwać nie można) włamał mi się na konto pocztowe w o2.pl.

Zna ktoś jakis spośób na odzyskanie konta?? ( info o sprawie wysłałem już do o2.pl ale badanie sprawy trafa bagatela do 3 dni roboczych! :o ,a nie mogę tyle czekać),przepadła mi bardzo ważna poczta.

Jestem pewnien na 99.9% iż włąmano sie napewno bo zmieniono mi hasło,zapytanie do hasła i rok urodzenia.Wczoraj wieczorem jeszcze normlanie poczte odebrałem ,dzisiaj nie da rady bo wszystko jest zmienione :frowning: :frowning:

Niech ktos poda jakiś pomysł jak swoje knoto odzyskac,jak nie na forum( bo moze ktoś nie chce,to na PW niech przesle radę)

skoro to sie zdazylo w portalu o2 musisz niestety czekac na reakcje serwisu co zrobia z tym problemem,musisz czekac,a jesli juz ci przywroca poczte zmien od razu haslo na inne,wiadomosci od razu sobie gdzies skopuj,no i usun konto i zaluz nowe z nowymi danymi i haslem.

Miałem podobny problem… właśnie na Tlenie!! Napisałem, czekałem i w odpowiedzi dostałem taką oto radę: muszę przyjechać do portalu Tlen i okazać dowód osobisty aby udowodnić że ja to ja, tzn. musiałem udowodnić że to właśnie moja skrzynka pocztowa, a nie tego kto się włamał. Doszedłem do wniosku że ten portal jest niepewny, więc założyłem sobie dodatkowe skrzynki na inny portalach a także na Niemieckim i obserwuję co się dzieje. A co do Tlenu to nie mam zaufania. Mam u nich dwie skrzynki ale nie traktuję poważnie. Prawdopodobnie ktoś się włamał, bo przechwycił Twoje hasło za pomocą ‘Keylogera’, tzn. masz prawdopodobnie zainstalowane (oczywiście bez twojej wiedzy) programy szpiegujące, które przechwytują Twoje wpisy z klawiatury. Połowicznym wyjściem z sytuacji jest zainstalowanie choćby ‘Ad-aware’, uaktualniać biblioteki i skanować często system, ale i to nie jest gwarancją i lekiem na wszystko… taki już jest świat. A prywatnie to olej to, bo to walka z wiatrakami - nie wierzysz to się przekonasz :slight_smile: Miłego dnia.

Nawet nie żartuj ze sie nie da,z żadnym dowodem jezdził nie bede,nigdzie,żadam tylko od nich aby wychwycili goscia który to zrobił i umożliwienie mi dostepu do poczty.

Chyba sie przesiade na komercyjny email :frowning:

Śmieszy mnie takie podejście do tematu :mrgreen: wspol > Ci napisał, co może być prawdopodobną przyczyną tego włamania. Nie widzę tu żadnej winy portalu o2. Pomyśl. To tak, jakbyś klucz do mieszkania zostawiał w widocznym miejscu, a potem miał pretensje do producenta zamka do drzwi, że ktoś Cię okradł.

Zacznij od zabezpieczenia swojego kompa. Poczytaj trochę tematów o “Bezpieczeństwie w sieci”.

Myślisz, że poprzez kontakt inny niż osobisty i to z dowodem tożsamości da się to załatwić? To ja też bym tak chciał :smiley: Napiszę do portalu o2 i podam jakiś login (np. znajomego) i powiem, że to mój i proszę mi udostępnić to konto.

Na koniec radzę sprawdzić dokładnie swój system pod względem zabezpieczeń. Lepiej jest używać programu pocztowego niż za każdym razem wklepywać hasła z klawiatury na stronach www. A jeśli już, to możesz użyć wirtualnej klawiatury. Wtedy wybierasz litery albo cyfry myszką na monitorze, a nie naciskasz klawiszy.

Ciężko się przyznać, że wina leży po Twojej stronie :slight_smile:

odp: w32.sasser

Nie zrozumieliśmy się widocznie… Przecież żeby wejść na swoje konto to jesteś włączony do internetu - podajesz login i hasło, czyż nie tak? A co robi w tym czasie ‘keyloger’?, który siedzi w Twoim systemie?.. . Odnośnie dowodu osobistego… jak udowodnisz że Twoja skrzynka jest Twoją skrzynką? Przecież przy zakładaniu tego konta podawałeś swoje dane (zakładam że prawdziwe, bo ja osobiście nie podaję swoich danych), więc sprawa jest prosta. Ty udowadniasz że te konto jest twoje a wtedy portal dochodzi kto się włamał. Ja sobie dałem spokój, bo po pierwsze podałem nieprawdziwe dane osobowe, po drugie nie będę jeździł w takiej sprawie bo niczego nie udowodnię, wieć pozostało mi założyć inne konta a o tej sprawie zapomnieć - przykre ale prawdziwe. Spójrz na to inaczej, poczytaj sobie jak to ludzie tracą pieniądze z własnych kont, ktoś im wyczyszcza, więc wszystko jest możliwe. Pozostało Ci tylko chronić swój system i pamiętać że licho nie śpi

Otóż nie dokońca !!

Czytałem tutaj na forum, że komuś się włamał ktoś na gg i z supportu gg kazali podać wcześniejsze hasło i dzięki temu przysłali mu nowe :slight_smile:

wspol > chyba raczej to Ty nie zrozumiałeś tego co pisałem :smiley: I dlaczego piszesz to wszystko pod moim adresem? Przecież to Krzysiek21 ma problem a nie ja :mrgreen:

Mnie cały czas chodziło o to, że nie widzę tu winy portalu o2 (równie dobrze tak samo może być z innymi kontami E-mail na innych portalach, a jeszcze ciekawiej, gdy będzie to konto bankowe :smiley: )

Przecież napisałem:

  • Zacznij od zabezpieczenia swojego kompa. Poczytaj trochę tematów o “Bezpieczeństwie w sieci”.