Włamanie na konto

Witam. Dzisiaj rano przyszedł mi e-mail że ktoś zalogował się na moje konto Microsoft. Rzeczywiście po wejściu na konto i sprawdzeniu logów było dwa razy logowanie z numeru IP jakiegoś dziwnego (cyferki,literki). Lokalizacja nie była podana. Od razu zmieniłem hasło itd. Usunąłem też kartę co była przypisana. W historii zakupów nie było nic kupione tak samo na koncie bankowym nie było. Moje pytanie brzmi co teraz zrobić? Miałem tam swoje dane szczegółowe.

2 polubienia

No właśnie po wpisaniu mojego email jest jeden wyciek na czerwono. Tylko że ja maila używam przez Gmail a na koncie Microsoft miałem jedną grę tylko po to było to konto no i dodaną kartę. Kartę zastrzegłem i zamówiłem drugą. Czy coś jeszcze mogę zrobić??

  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

  • Malwarebytes Anti-Malware
    Upewnij się, że przed skanowaniem zostało zaznaczone: skanuj w poszukiwaniu rootkitów, skanuj archiwa, użyj sztucznej inteligencji. Opcje te odnajdziesz w ustawieniach → bezpieczeństwo → opcje skanowania.


Poradnik do Chrome → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo
Zmień serwer DNS na Quad9 → YouTube (podstawowy 9.9.9.9, zapasowy 149.112.112.112)

Logi FRST → Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Okej dzięki rozumiem tylko że ja nie używam wcale komputera/laptopa. Jedynie telefon od kilku lat. Jeśli zmieniałem hasło, wylogowalem inne urządzenia, usunąłem kartę, zastrzegłem kartę i później usunąłem to konto Microsoft z racji że miałem tam tylko grę, to powinno być ok ??

Tak, o ile nie pobrałeś i nie przyznałeś uprawnień żadnej złośliwej aplikacji, a sam incydent był wyciekiem.

Pamiętaj o niestosowaniu takich samych haseł. Pomóc może w tym menadżer, np. BitWarden.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.