Wlan i haslo na folder


(Koks497) #1

Witam !

Mam pytanko, jestem ze znajomym w jednej sieci tzn.lacze sie z nim przez Wlan .

Udostepniamy sobie pliki itd.

Niektore foldery chcialbym szyfrowac Haslem , tylko niewiem jak to zrobic ... hmmm .

Prosze o rade !

Pozdrawiam !


(Bartekviper) #2

To znaczy jak. Po prostu jak tylko z kumplem to po co szyfrować hasłem. Trochę to głupie. Jednak jak coś to nie udostępniaj całego dysku tylko foldery. Na folderze prawy i tam udostępnij, a nie szyfrowanie. Weź i wytłumacz dokładniej o co biega.


(Lazowski) #3

po pierwsze to nie jest szyfrowanie tylko hasło na zasoby..


(Bartekviper) #4

To żeś mu pomógł. Tak po za tym to niech wyjaśni po co mu hasło. Nie prościej będzie udostępniać niektóre foldery, a nie całe dyski. Skoro jesteś tylko z kumplem w sieci ??


(Koks497) #5

Tzn. to jest tak , do tych folderow maja tez dostep dzieci i o to chodzi zeby te foldery byly widziane dla wszystkich ale zeby ci ktorzy znaja haslo mogli w nie wchodzic.

A w tych folderach sa rozne zeczy ... nie mowa tu o pornusach ale tak czy inaczej o takich zeczach ,ze dzieci niepowinny tego ogladac.

Nieudostepniam calego dysku tylko z dwa foldery i chcialbym zeby moc otworzyc te foldery trzeba by bylo podac haslo , ktore moj znajomy by znal.

ps. mojego pierwszego posta pisalem na ogromnym kacu takze przepraszam za mala( albo i duza) niezrozumialosc.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Bartekviper) #6

Raczej sie da, ale musisz pogrzebać w panel sterowania > narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem i tam użytkownicy i grupy i masa zabawy. Nie znam żadnego programu więc tylko tak mogę ci pomóc.


(Lazowski) #7

Przydało by się też włączyć zaawansowane udopstępnianie folderów