Wlan i lan z sieci lokalnej z blokadą na mac-adres


(Spaczek) #1

Witam dostałem router Arcor-Easy Box A 800 i chciałbym teraz przez niego puścić internet z sieci lokalnej w której jest blokada na mac-adresy. chcę puścić jednego lana i jednego wlana do laptopa jak to skonfigurować i czy da się obejść jakoś tą blokadę na mac-adresy tak żeby jednocześnie działały oba komputery jeden na lanie a drugi na wlanie.Z konfiguracją routera jeszcze nie miałem do czynienia więc proszę o pomoc tych co się znają a jeśli się powtarzam i już coś takiego było to przepraszam


(Marusg) #2

router musi mieć funkcję klonowania MAC,a nie wiem czy ten ma bo wszystko jest po niemiecku :frowning:

jakbyś mógł to zrób kilka screenów z panelu konfiguracyjnego i podaj na jakich ustawieniach się teraz łączysz z tą siecią


(Adax22) #3

Pentagram Cerberus P 6381-2 5 lat gwarancji http://allegro.pl/item697332257_router_ ... mocja.html antena 5 dbi odkręcana.

Posiada opcję Klonowania adresu MAC na porcie WAN! !!


(Spaczek) #4

dekanet nie mam zamiaru wydawać niepotrzebnie pieniędzy skoro już jakiś router mam

marusg jak na razie łączę się bez routera przez kabel na ustawieniach tcp/ip automatycznych a routera jeszcze nie podłączyłem bo nie wiem jak skonfigurować a sieć jest puszczona z jednego komputera pewnie też przez router czy jakiegoś switch-a czy ktoś może zna jakąś stronę jak się zabrać za konfiguracje routera i co daje opcja klonowania mac-a

Ps. marusg jest google translate :stuck_out_tongue: czasem bzdury wyjdą ale można się rozczytać :wink:


(Trytonit) #5

Jasne że się da obejść, tyle że Twój router nie ma możliwości "klonowania adresu MAC". Klonowanie polega na podmianie MAC adresu na taki, który jest autoryzowany do działania w sieci (czyli w tym wypadku MAC adres Twojej karty sieciowej).

Skoro nie masz możliwość podmiany MAC adresu zadzwoń do administratora Twojej sieci i powiedz że wymieniłeś komputer i masz nową kartę sieciową :smiley:

Operator spyta o MAC adres, wtedy podajesz MAC adres routera i po sprawie :lol:


(Spaczek) #6

A jak bym puścił net przez switcha i po prostu miał ten sam mac na duch komputerach w sieci przejdzie to chyba ni ??


(bachus) #7

Praktycznie się da - dokładnie jak piszesz - jeden komputer będzie duchem (tj. włączony może być tylko jeden komputer).

Najrozsądniej będzie jednak kupić inny router, ewentualnie zapłacić za drugi komputer w sieci.


(Trytonit) #8

Pójdzie ale pod warunkiem że tylko jeden komputer będzie w danym czasie włączony. W sieci LAN (mocno upraszczając) nie może być jednocześnie dwóch takich samych adresów MAC. Jest to związane z Tablicą MAC adresów które posiada switch.


(Spaczek) #9

ahio dobra dzięki wielkie za pomoc będę wiedział co kupić jak coś :wink: Dzięki


(bachus) #10

Sugerujesz, że zastąpienie hubem rozwiąże problem? Zwykły koncentrator nie ma tablicy MAC :wink:


(Trytonit) #11

Ja nic nie sugeruje :smiley: Moja wypowiedź była mocnym uproszczeniem i dobrze o tym wiesz :smiley: Tak w ogóle czy ktoś jeszcze używa HUBów? #-o


(bachus) #12

Cisco używa hubów - na każdym egzaminie CCNA pojawia się pytanie dotyczące różnicy między switchem a hubem :>


(Trytonit) #13

Ale Ty uparty jesteś :smiley: Tak wszystko się zgadza, w teorii CISCO używa HUBów, ale tylko po to żeby uświadomić administratorowi różnice w działaniu switcha i huba. Model sieci propagowany przez CISCO to wartwa corowa, dystrybucyjna i dostępowa - wszystko na switchach (w szczegóły nie wchodzę)

Zapewniam Cię że w dużych korporacyjnych sieciach (a taką zarządzam) nie znajdziesz HUBa. BTW - Patrzyłeś może do ostatniego CISCO GPLa? Znajdź mi tam ofertę HUBów :lol:

Wychodzimy poza oryginalny temat - proponuje uciąć dyskusje a wszystko omówić na Zlocie przy piwku :smiley:


(Wicka2) #14

czy ktos moze mi powiedziec jaka ladowarke trzeba kupic do tego ARCOR Easy BOX A 800 ?? prawdopodonie nie na temat pisze ale odpowiedz mile widziana :slight_smile: