Wlan i lan z sieci lokalnej z blokadą na mac-adres

Witam dostałem router Arcor-Easy Box A 800 i chciałbym teraz przez niego puścić internet z sieci lokalnej w której jest blokada na mac-adresy. chcę puścić jednego lana i jednego wlana do laptopa jak to skonfigurować i czy da się obejść jakoś tą blokadę na mac-adresy tak żeby jednocześnie działały oba komputery jeden na lanie a drugi na wlanie.Z konfiguracją routera jeszcze nie miałem do czynienia więc proszę o pomoc tych co się znają a jeśli się powtarzam i już coś takiego było to przepraszam

router musi mieć funkcję klonowania MAC,a nie wiem czy ten ma bo wszystko jest po niemiecku :frowning:

jakbyś mógł to zrób kilka screenów z panelu konfiguracyjnego i podaj na jakich ustawieniach się teraz łączysz z tą siecią

Pentagram Cerberus P 6381-2 5 lat gwarancji http://allegro.pl/item697332257_router_ … mocja.html antena 5 dbi odkręcana.

Posiada opcję Klonowania adresu MAC na porcie WAN! !!

dekanet nie mam zamiaru wydawać niepotrzebnie pieniędzy skoro już jakiś router mam

marusg jak na razie łączę się bez routera przez kabel na ustawieniach tcp/ip automatycznych a routera jeszcze nie podłączyłem bo nie wiem jak skonfigurować a sieć jest puszczona z jednego komputera pewnie też przez router czy jakiegoś switch-a czy ktoś może zna jakąś stronę jak się zabrać za konfiguracje routera i co daje opcja klonowania mac-a

Ps. marusg jest google translate :stuck_out_tongue: czasem bzdury wyjdą ale można się rozczytać :wink:

Jasne że się da obejść, tyle że Twój router nie ma możliwości “klonowania adresu MAC”. Klonowanie polega na podmianie MAC adresu na taki, który jest autoryzowany do działania w sieci (czyli w tym wypadku MAC adres Twojej karty sieciowej).

Skoro nie masz możliwość podmiany MAC adresu zadzwoń do administratora Twojej sieci i powiedz że wymieniłeś komputer i masz nową kartę sieciową :smiley:

Operator spyta o MAC adres, wtedy podajesz MAC adres routera i po sprawie :lol:

A jak bym puścił net przez switcha i po prostu miał ten sam mac na duch komputerach w sieci przejdzie to chyba ni ??

Praktycznie się da - dokładnie jak piszesz - jeden komputer będzie duchem (tj. włączony może być tylko jeden komputer).

Najrozsądniej będzie jednak kupić inny router, ewentualnie zapłacić za drugi komputer w sieci.

Pójdzie ale pod warunkiem że tylko jeden komputer będzie w danym czasie włączony. W sieci LAN (mocno upraszczając) nie może być jednocześnie dwóch takich samych adresów MAC. Jest to związane z Tablicą MAC adresów które posiada switch.

ahio dobra dzięki wielkie za pomoc będę wiedział co kupić jak coś :wink: Dzięki

Sugerujesz, że zastąpienie hubem rozwiąże problem? Zwykły koncentrator nie ma tablicy MAC :wink:

Ja nic nie sugeruje :smiley: Moja wypowiedź była mocnym uproszczeniem i dobrze o tym wiesz :smiley: Tak w ogóle czy ktoś jeszcze używa HUBów? #-o

Cisco używa hubów - na każdym egzaminie CCNA pojawia się pytanie dotyczące różnicy między switchem a hubem :>

Ale Ty uparty jesteś :smiley: Tak wszystko się zgadza, w teorii CISCO używa HUBów, ale tylko po to żeby uświadomić administratorowi różnice w działaniu switcha i huba. Model sieci propagowany przez CISCO to wartwa corowa, dystrybucyjna i dostępowa - wszystko na switchach (w szczegóły nie wchodzę)

Zapewniam Cię że w dużych korporacyjnych sieciach (a taką zarządzam) nie znajdziesz HUBa. BTW - Patrzyłeś może do ostatniego CISCO GPLa? Znajdź mi tam ofertę HUBów :lol:

Wychodzimy poza oryginalny temat - proponuje uciąć dyskusje a wszystko omówić na Zlocie przy piwku :smiley:

czy ktos moze mi powiedziec jaka ladowarke trzeba kupic do tego ARCOR Easy BOX A 800 ?? prawdopodonie nie na temat pisze ale odpowiedz mile widziana :slight_smile: