WLAN: tracenie pakietów, tracenie internetu

Witam,

od tygodnia mam następujący problem:

właściwie cały czas tracę pewną ilość pakietów. W momencie pisania posta jest to może około 5-10% co nie wpływa znacząco na odczuwalną prędkość, ale czasami zdarza się i tak, że przez 15 minut mam same utracone, później po 50% strat. Nie da się włączyć stron, już nie wspomnę o jakichkolwiek grach internetowych.

ISP to TPSA (neostrada). Infrastruktura sieciowa to modem ZTE -> router belkin z serii N. W sieci są 2-3 laptopy + 2 urządzenia korzystające z wifi, mimo to łącze ma bardzo małe obciążenie, bo korzysta z sieci naraz max 2-3 jednostki. Problem NIE występuje na innych komputerach! Pingi są bezstratne.

System: windows 7, antywirus Kaspersky Pure. Próby wyłączenia kasperskiego+firewallów nic nie dały.

Logi z hijackthis czyste, ale na wszelki wypadek zamieszczam: **log z hijackthis**.

Sprawdzone także S&D, czyściutko.

Sterowniki do karty sieciowej (Intel Centrino Wireless-N 1030) najnowsze.

Co próbować zrobić lub jakich danych potrzebujecie do analizy?

Mam też neostradę i zdarzają się utraty pakietów co od razu odczuwam gdy gram online. Rozwiązanie jest jedno, odłączyć się i połączyć jeszcze raz, potem sprawdzasz jak wygląda sytuacja tutaj http://www.pingtest.net/ i tak do skutku. Ja mam 3 lapki i 1 stacjonarny połączone z routerem Pentagram Cerberus przez wi-fi. Nie musisz restartować routera, wystarczy odłączyć się on neostrady na chwilę i połączyć jeszcze raz bo wtedy połączy cię z innym węzłem (czy jak to nazwać).

P.S. Przed chwila sprawdziłem jak jest u mnie i było nieciekawie, po kilku podłączeniach mam tak: 47821589.png czyli super i zero utraconych pakietów.

Niestety, próbowałem tego i to wiele razy, nic z tego. Przed chwilą 5 minut nie mogłem się dostać do żadnej strony, 80% loss :smiley:

To sprawdź tym programem http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDer,Pr … 17095.html, czy czasami inna sieć ma silny sygnał na twoim kanale albo o niego zahacza. Przykładowo jak siec nadaje silny sygnał na 3 kanale to może zagłuszać kanały 1-5. W programie inSSIDer na zakładce 2,4 GHz Channels masz wykresy graficzne. Jeżeli cię zagłusza inna sieć to przejdź na inny kanał Wi-Fi.

Już to sprawdzalem. W okolicy zadnych sieci, próbowałem różnych kanałów itp.

Pozostaje już chyba tylko opcja, ze to wina samego routera albo konfiguracji połączenia z neostradą lub połączenia wi-fi. No, może to być jeszcze wina firewalla na kompie.

Nie sądzę - wszystkie pozostałe komputery bardzo dobrze odbierają internet, bez prolemów. Przy wyłączonym antywirusie + firewallu problem pozostaje. Proszę może o mniej konwencjonalne propozycje działań :slight_smile: