WLAN w domu

Witam,

Za jakiś czas mam zamiar kupić komórkę sony ericson w960i. Posiada ona WLAN. I tutaj rodzi sie moje pytanie. Czy mógłbym stworzyć sobie w domu taką bezprzewodową sieć ? Chodzi mi o to abym mógł korzystać z internetu w komórce korzystając z łącza z internetem które wykorzystuje komputer. Chciałbym zakupić antenę i podłączyć ją do kompa. Antena “przekazywałaby” darmowy internet do mojej komórki i mógłbym z niego korzystać przez telefon. Jeśli dało by się coś takiego zrobić, to czy działałoby to ,gdy komputer byłby wyłączony. Nie z prądu, ale by po prostu nie chodził.

Wiem że trochę zagmatwałem ale mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie będzie na pewno działało jeżeli komputer będzie wyłączony, dlatego zainwestuj lepiej w router Wi-Fi a jeżeli masz łącze ADSL to od razu z wbudowanym modemem i już masz niezależność pomiędzy urządzeniami. Kumpel mi pokazywał niedawno że internet przez Wi-Fi w telefonie mu działa, ale to była nokia (nie pamiętam jaka), sam nie jestem w stanie tego zweryfikować bo jestem wielki fanem modelu 6020 który mam w trzech egzemplarzach, a on niestety takiej opcji nie posiada, no ale telefon według mnie jest od dzwonienia :lol: