Właściwe wyświetlanie na ekranie 16:10

Mam starego kompa P4 1,8Ghz,1GB RAM z grafiką INTEL 82845G. Chciałbym aby mi posłużył jeszcze rok lub dwa ale musze wymienić monitor. Bardziej pasowałaby mi panorama. Głównie edytuję zdjęcia lub przeglądam internet. Synek trochę gra w proste gry ale na razie nie jest to priorytet. Najważniejsze jest aby zdjęcia były wyśwwietlane bez zniekształceń geometrycznych. No i teraz mam takie pytania:

  1. Czy taki komputer z grafiką INTEL 82845G jest w stanie obsłużyć monitor panoramiczny tak, aby obraz nie był rozciągany? Mam niskiego desktopa i złącze AGP. Zmieści się tam FX5200. Koszt do przełknięcia pod warunkiem, ze wytrzyma zasilacz i że ta karta obsłuży panoramę. Mógłbym nawet nie osiągnąć rozdzielczości 1680x1050 tylko zależy mi na proporcjach wyświetlanego obrazu.

  2. Monitory LG maja funkcję 4:3 w panoramie. Czy to mi zapewni właściwe wyświetlanie zdjęć? Może zdecydowałbym się poświęcić część obszaru roboczego przez ten rok czy dwa ale potem nie musiałbym wymieniać monitora.

Z góry dziękuję za pomoc.

Powiedz jaki mas zasilacz do tej grafy bo nie podałeś. Monitory to polecam Asusa. Monitory asusa zapewniał Ci prawidłowe wyświetlanie zdjęć tylko jeśli nie bedą za wysokie.

Nie widzę napisu identyfikującego zasilacz. Na wierzchu jest wentylator. No chyba, że spróbuję go wyjąć. Komputer firmowy DELL GX260

ASUS ma jakąś specjalną funkcję? Jak ona się nazywa? W opisach jakoś mi się nie rzuciło w oczy.

Znalazłem info w update do 845G

  • czy to może oznaczać, że moja grafika wyświetli rozdzielczość 1680x1050?

Niestety zasilacz ma tylko 180W. Prawdopodobnie nie pociągnie FX5200?

Jeszcze raz ponawiam pytanie:

Znalazłem info w update do 845G

“Define DTD timings in VBIOS for 1680 x1050 LFP instead of 1600 x 1050”

  • czy to może oznaczać, że moja grafika wyświetli rozdzielczość 1680x1050?