Wlasciwie to po co firewall? :)

(March02) #1

Mialem kiedys przez 2tyg firewalla i nic sie nie dzialo. Ptrzez dwa tygodnie sobie siedzial w moim kompie i nic nie wykrywal (tylko spowalnial kompa bo byl na pasku szybkiego uruchamiania :slight_smile: )

Czy te firewalle sa naprawde potrzebne??

Mieliscie jakies nieprzyjemnosci z tego ze nie mieliscie firewalla?

(Qbek50) #2

mialem, stracenie dzieki w艂amowi waznych dokument贸w

(Canaletto) #3

Je艣li nie posiadasz po艂膮czenia z internetem firewall jest zb臋dny, w innym wypadku jest konieczny 8)

(boczi) #4

Podstawa, poczytaj:

Og贸lnie zawsze lepiej zapobiega膰.

(squeet) #5

Nic si臋 nie dzia艂o? No to w艂a艣nie dlatego. Firewall (dobry) jest podstaw膮 czystego systemu i tzw. bezpiecznej egzystencji w sieci 8) A to, 偶e jest w zasobniku, to znaczy 偶e jest programem rezydentnym, czyli chroni Ciebie czy dzie艅, czy noc 8) oczywi艣cie jak masz w艂膮czonego kompa :slight_smile: Przegl膮dnij sobie logi z takiego programu, ile偶 to on rzeczy zahamowa艂 :shock: A jeszcze niekt贸re zamykaj膮 porty i ukrywaj膮 Twoj膮 obecno艣膰 w sieci, tote偶 niebezpiecze艅stwo skanowania i dotarcia do otwartych port贸w (jak masz firewalla takich nie ma 8) a jak s膮 otwarte, np. port 80 - przegl膮darki, to s膮 monitorowane), oraz u偶ycia ich w nieodpowiednim celu jest znikome...

Pok贸j 8)

(M a x) #6

By艂em podobnego zdania jak Ty ale gdy zainstalowa艂em poraz pierwszy Zone Alarma i zobaczy艂em ile mam wtargni臋膰 z zewn膮trz do komputera to teraz przy ka偶dej instalacji systemu pierwszym programem jaki wgrywam jest antywirus i zapora

(Przemokg) #7

Firewall chroni przed "najazdami" haker贸w pr贸buj膮cych "ukra艣膰" lub usun膮膰 dokumenty. Mojemu koledze sie zda偶y艂o, 偶e nie mia艂 firewall'a, kto艣 sie w艂ama艂 i zosta艂 pusty folder Moje Dokumenty.

W folderze Moje Dokumenty mia艂 ponad 3GB muzyki, kilka film贸w itp.

(Johny) #8
  1. Pod艂膮cz do internertu XP bez SP 2 i Firewala,Blaster,albo Sasser gwarantowany,"po co firewall ?",spytaj si臋 kogo艣 kto usuwa艂 kiedy艣 wira z systemu,albo przez to robi艂 format

2. W艂amania - po sieci kr膮偶膮 hakerzy,kt贸rzy tylko sprawdzaj膮,kt贸ry komp nie ma ochrony

3. Kwestia prawna,kto艣 mo偶e wykorzysta膰 tw贸j komp do ataku na sie膰,przez niezabezpieczone porty po艣le ci SpyBot Worm i mo偶e zrobi膰 z twojego komputera komputer zombie,mo偶esz mie膰 k艂opoty,to wygl膮da jakby艣 ty zaatakowa艂

(lazikar) #9

Tu opowiadasz niestety g艂upoty.

Sp2 ma ju偶 za艂atane dziury kt贸re powodowa艂y zagro偶enie Blasterem i sasserem. :?

(Kefas) #10

Witam!

Opr贸cz tego co juz napisali poprzednicy mog臋 doda膰, 偶e firewall monitoruje aplikacje 艂膮cz膮ce si臋 z internetem. Ostatnio dzi臋ki firewallowi zablokowa艂em sprywer. :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Qbek50) #11

lazikar , Johny dobrze pisze. Bo jak na czystym XP bez SP2 uruchomi neta to ma sasera czy blastera gwarantowanego, dlatego tez pierwsz膮 czynnosci膮 jak膮 robie po zainstalowaniu windy to SP2 + AV :lol:

(lazikar) #12

Proponuje jednak zintegrowa膰 sobie p艂yt臋 Win z sp2. Jest to o wiele lepsze rozwi膮zanie. :wink:

(squeet) #13

Jak zainstalujecie firewalla, to po instalacji DivX 5.0 wyskoczy Wam po艂膮czenie do sieci, kt贸re bedzie chcia艂 nawi膮za膰 gain_trickler, czy szpieg... I starczy go 艂adnie zablokowa膰 i odpali膰 program anty spy i ju偶 po wszystkim... A co do sassera, blastera itp, to tu firewall nic nie ma do rzeczy... Trzeba si臋 wyposa偶y膰 albo w 艂atki albo w sp2

(Centrumopowiastek) #14

Przecie偶 napisa艂, 偶e bez.

Firewall jest potrzebny - nawet je艣li uwa偶acie, 偶e nie macie wa偶nych danych na dysku, to:

P.S Ale oczywi艣cie nikt nie ka偶e u偶ywa膰 Ci firewalla(podaj IP :D).

(Mancunian) #15

Mam takie pytanie: czy firewall w trayu spowalnia komputer? Zaznaczam, 偶e mam jeszcze KAV. Prosz臋 o odpowied藕.

(Canaletto) #16

Naturalnie, 偶e spowalnia :slight_smile:

(lazikar) #17

Jak masz go dobrze skonfigurowanego to nic ci nie b臋dzie spowalnia艂. On ma blokowa膰 dost臋p, a nie spowalnia膰 cokolwiek.

(Johny) #18

Du偶o zale偶y od opcji,monitorowania,czy ma monitorowa nabierz膮co,czy przy 艣ci膮ganiu danych z sieci,stron www,list贸w

To samo z antywirusami,tu istnieje takie co艣 jak ochrona paranoidalna,najwy偶sza czujno艣c,ale jak j膮 w艂膮czysz bardzo spowalnia komp i generuje fa艂szywe alarmy :slight_smile:

Np w Avast Antivirus takie co艣 jest

(Mancunian) #19

Dzi臋ki :-D.