Właściwy dobór ssd do laptopa - Dell 5577

Orientuje ale nie do końca. Wejście jest M.2 , to na pewno.

Jednak zdezorientowałem się przeglądając ofery na allegro.
Jest tam opcja sortowania ssd m.2 SATA oraz ssd m.2 PCIe .

Czym to się różni ? Czy dobrze na szybko zrozumiałem że mój model w tym samym złączu obsłuży za równo to i to ?
No i które złącze jest lepsze (przynajmniej w teorii) ?

Dochodzi do tego długość dysków. Czy krótkie dyski spokojnie tam wchodzą i są kompatybine ?

i jeszcze inna kwestia

czym się różni dysk serwerowy ssd a nie ? czy to tylko takie nazewnictwo jedynie ?
np

Nie bierz tego samsunga drogi :stuck_out_tongue: bardzo drogi!
ADATA PCIe XPG SX8200 Pro większy :slight_smile:

  • Super prędkości
  • świetny stosunek wydajności do ceny
  • 60 miesięcy gwarancji

Na wypadnie Samsung EVO 970 M.2 2280 NVMe

no drogi ale w testach wypada nawet lepiej od evo 970

a tak generalnie to co mi z super maga szybkiej pamięci jak technologia (a niby laptop nowy sretetete) nie pozwoli mi na wykorzystanie potencjału tej pamięci. Nasuwa się pytanie jakie będą odpowiedne w takim razie…

tutaj jest dyskusja na temat pamięci 960 evo właśnie…
–>

Poza tym, że gniazda NVMe są okablowane dla x2 lub x4 PCIe, mogą być również uruchamiane w trybie maksymalnej wydajności lub oszczędzania energii, a to niestety zazwyczaj nie jest konfigurowalne przez użytkownika i nie jest wspomniane w specyfikacji. Interfejs x4 pracujący w trybie oszczędzania energii jest w przybliżeniu równoważny pod względem wydajności interfejsowi x2 pracującemu z maksymalną wydajnością. Jeśli system jest skonfigurowany do trybu oszczędzania energii, dyski SSD NVMe będą ograniczone do około 1,8 GB/s. Jest to nadal dużo szybsze niż dyski SATA, które osiągają maksymalną prędkość około 550 MB/s, ale nie oczekuj, że zobaczysz pełne 3 GB/s dysku SSD, które można zobaczyć w benchmarkach, które były wykonywane w innych systemach.

Właściwy dobór ssd do laptopa

Ile chcesz wydać na dysk / ile GB 250/500 potrzebujesz?

1 polubienie

w sumie to moge wydać natomiast nie wiem czy np 1TB ten model obsłuży itp…

Nie dopisałeś, za < 500zł masz na kościach MLC np.

Plextor M8PeGN 512GB + 5 lat gwarancji (producenta) - x-kom / morele

być może ale nadal jest on gorszy w testach od dysku za 300 zł -]

0,78 zł za 1 GB.

to dlaczego nie od razu HDD …