Własna domena a serwer vps

Witam zakupiłem sobie dla testów server vps z domeną. I tutaj jest problem , nie myśląc długo podpiąłem domenę pod serwer przez panel home. Tylko, że serwer nie działa po domenie nairda.pl tylko po adresie ip i po adresie hosta adserv.nairda.pl , co jest zupełnie bez sensu i co muszę zmienić, zeby po domenie nie gubiło grafiki strony ?

Co przez to rozumiesz? Dodałeś rekord typu A na serwerze DNS z adresem IP serwera, czy może oddelegowałeś domenę na serwer VPS tylko nie masz na nim serwera DNS?
W jednym i drugim przypadku może chodzić o propagację danych o zmianie stanu domeny która może trwać do 48h. Przy czym nigdy nie miałem sytuacji gdzie trwało by to tak długo. Jednak największe opóźnienia robią sami operatorzy i wiem, że niektórzy użytkownicy domen które migrowałem na inny serwer mieli do niego dostęp dopiero po prawie 48 godzinach od dokonania zmian.

Domena jak i serwer kupione od home.pl , i wszystko skonfigurowane przez ten ich panel. Więc nie stawiałem żadnego binda a ni nic. Po prostu kliknąłem podepnij domenę do istniejącego serwera. Więc wydaje mi się, że to powinno działać od tak ale nic tylko po nazwie hosta adserv.nairda.pl działa i po adresie ip , po nairda.pl nic.

O mam tak ustawione teraz patrzę w ten ich panel:

No to pisz do nich, za tyle kasy co oni wołają za te swoje usługi to powinni Ci to skonfigurować od ręki…

Jednak wracając na ziemię to wątpię by to tak pięknie działało, ale nie wiem bo nigdy nie miałem do czynienia z usługami nazwy czy home - po prostu nie stać mnie na płacenie tak dużych pieniędzy za tak niską jakość usług.
Jest takie powiedzenie

chciałbym być tak bogaty by maszynki jednorazowej używać tylko raz

myślę, że śmiało można to sparafrazować i powiedzieć:

chciałbym być tak bogaty by kupować domeny i serwery w home lub nazwa

PS. Po zrzucie raczej wnioskowałbym, że jest to pierwszy opisany przeze mnie przypadek i musisz poczekać na propagację DNS. Jednak to jest home więc to co w panelu nie zawsze ludziom pokrywa się z rzeczywistość, często to jest bardziej losowość.

Nie uważam się za bogatego. Te 30 złotych miesięcznie za vpsa nie jest dużo jak dla mnie. Tylko martwi mnie ten ich panel bo z konsoli ogarnę sobie wszystko binda itp ale po coś mają ten panel coż będę do nich pisał.

Aż boję się spytać, ale jaka konfiguracja?

2 jaja, 2 giga ramu i 50 giga ssd. Na moje potrzeby wystarczająco w tej cenie. Powiedz mi jedno let/s crypt wystarczy dla prokołu https. Czy jest coś innego darmowego , bardziej funkcjonalnego ?

Wystarczy. Nie wiem jakich jeszcze funkcji więcej możesz oczekiwać po generatorze certyfikatów …

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Hostname nie musi odpowiadać domenie, ale dobrze by było.

Ustaw hostname taki sam jak domena. Dodaj rekord A w DNS i odczekaj.

Podpowiem tylko, że niektore aplikacje, które korzystają z SMTP nie tolerują SSLi z Let’s Encrypt i lepiej dać te 100 zł za SSLa dla serwera poczty. Pod inne uslugi sprawdza się dobrze.

wildcard czyli subdomeny *.domena.pl to lepiej dać na CNAME a adres IP tylko do rekordu A nazwy domeny głównej.