Własna gra ala tibia :/

Jak zrobić grę 2d, no coś ala tibia tylko, że lepsza.

Od czego zacząć, co potrzebuję itp.

Klient:

Będzie łatwo zrobić, 6-8 plików i gotowe nie?

Silnik:

Tu już ciężej ale sobie poradzę. Ale nie na pliki xml tylko na bazę danych mysql, nie?

Jakieś stronki, programy i jazda z tym koksem :smiley:


P.S.

Nie będę robił OTS -.-

Potrzebujesz olbrzymią wiedzę na temat protokołów sieciowych, dobrą ekipę i znajomość języka programowania choćby C i grafików. Myślę że beta będzie za pół roku w kilkuosobowym zespole. Programowanie to nie klocki lego.

Powodzenia.

Kilku osobowa grupa i beta za pół roku??

Znam 0%.

I nie mam nikogo do pomocy, myślałem, że to łatwe :frowning:

To nie jest trudne, ale wymaga dużej wiedzy oraz setek roboczogodzin. Witamy w realnym świecie po odkryciu, że gry nie piszą się same.

Jeśli niezależy ci bardzo na sieciówce to zassaj RpgMarker-tam nie musisz pisać kodu, lecz tego sposobu nie polecam-lepiej samemu coś napisać.

a jakiś mmorpg maker?? szukałem w Google ale nie ma polskich.

po polsku ciężko będzie Ci cokolwiek znaleźć. ja również jestem zwolennikiem pisania samemu gier i nie tylko. fajna jest przy tym zabawa i efekty czasem zaskakują nas samych. :smiley: jak w ogóle chcesz zacząć przygodę z programowaniem to proponuje zacząć ją od Turbo Pascala (chociaż pewnie ktoś zaraz napisze że nie warto bo to archaik… ) ale moim zdaniem najlepiej od tego zacząć potem jest prościej przejść dalej a po za tym prostą gierkę w 2D można spokojnie tu napisać:) a jak nie to kiedyś dostałem książkę “programowanie gier dla nastolatków” gry są tam pisane w Blitz Basic 2D ale moim zdaniem bez znajomość podstaw nie warto zaczynać od tego bo po co pisać coś czego się nie będzie rozumieć? No i jak już pisać coś większego to warto zorganizować sobie pomoc:) nikt po za tym nie powiedział że muszą być to tylko znajomi:) jeżeli masz dobry pomysł znasz się trochę na programowaniu i przedstawisz swój pomysł na forum z informacją kogo konkretnie poszukujesz (programistę - grafika) to myślę że znajdą się chętni aby Ci pomóc w wolnym swoim czasie (bo wiadomo życie to nie tylko programowanie:) )

pozdrawiam

A Eclipse? To pomoże mi zrobić moją mini gierkę. Tylko jak się to obsługuje?

translator nie zawsze pomoże… a po za tym moim zdaniem porywasz się od razu na wysoką wodę… zacznij odp podstaw bo bez nich ani rusz nawet jak uważasz że są one zbędne… gry bez żadnego pojęcia o programowaniu nie napiszesz a jak napiszesz to będzie w niej kupa błędów i zapewne fragmenty będą pisać Ci ludzie z różnych for bo będziesz pytał o to i tamto…

nierozumiem poco mu wiedza o protokolach czy setki godzin do napisania gry 2d bez si

Może najpierw stwórz własną stronę WWW, pokażesz nam na forum a my ocenimy czy chociaż znasz HTML.

No bo jak robić grę to już ze stronką forum itp. :slight_smile:

Strony umiem robić :stuck_out_tongue:

A ja nie chce takiej aż dobrej gry. Mi wystarczy taka zwykła 2d żeby mogło by zagrać z 100 osób. Później jak bym umiał już robić normalnie zrobić, to bym wziął pomocników.

A więc tak. Wg. mnie najlepiej zacząć od języka skryptowego, który zwie się Python. Naucz się go, popisz w nim trochę, a potem przejdź na C++. Oczywiście nie zaczynaj od zabawy z bibliotekami graficznymi (kiedyś tak robiłem), ponieważ nic Ci z tego nie wyjdzie. Jak już będziesz w miarę znał C++, to zacznij się uczyć programowania sieciowego w C++, tutaj masz trochę o WinSock: http://www.gamedev.pl/articles.php?x=vi … 1#comments po tym już tylko jakaś biblioteka graficzna, na początek polecam Allegro, sam aktualnie się uczę. No i piszesz kod.

O jakie allegro ci chodzi??

Chodzi mi o bibliotekę graficzną dla C++ http://pl.wikipedia.org/wiki/Allegro_(informatyka)

A po co pisać gre? Istnieje bardzo łatwy w obsłudze program Multimedia Fusion 2. Jest to typowy program do tworzenia gier. Grę mmorpg też w tym zrobisz. Sam używałem i muszę przyznać, że jest świetny. Jednak aby zrobić grę jak Tibia to trzeba się bedzie nieźle pomęczyć.

Moze dlatego ze w gry pisane w kompilatorach sie o wiele przyjemniej gra, sa lepiej skonstruowane i ma sie 100% swobode ruchow?

A jakiś program do zrobienia platformówki?

ehh… Serion zamiast szukać cudownego programu, który zrobi wszystko za Ciebie zacznij naukę jakiegoś języka programowania bo jak na razie to z tych wszystkich postów nic konkretnego nie wynika… dostałeś już odp na swoje pytanie. Pisanie gier nie jest takie proste dla osoby która nie ma zielonego pojęcia o programowaniu… ktoś tu napisał coś o stronach www (html) tego można się szybko nauczyć bo to nie jest trudne i na pewno html nie pomoże w pierwszych krokach do tworzenia gier… Tak więc zamiast szukać programu, który napisze grę za Ciebie zacznij się uczyć jakiegoś języka programowania a potem jak będziesz dalej taki “leniwy” to sobie sam napiszesz program to Tworzenia gier jakich tylko będziesz chciał…

Pozdrawiam

Mózg, kompilator c++, średnia znajomość c++ i allegro. Jak chcesz, to baw się tymi programami, ale taka gra Cię nie zadowoli, tak naprawdę nie stworzysz tu nic nowego, ponieważ twórca programu już to wymyślił. Najchętniej zniszczyłbym wszystkie programy do tworzenia “gier”.