Własna ikona w pasku adresu dla ie8

Witam

Proszę, podpowiedzcie mi jaki kod mam wkleić aby wyświetlała mi się własna ikona zamiast litery e w IE8. To co mam do tej pory działa na Firefoxie i w Operze natomiast w IE7 i IE8 nie.

Z tego co wiem i pamiętam to ikonka dopiero jest po dodaniu strony do ‘ulubionych’ i na to nic nie poradzisz.

Czytałem o tym, lecz mimo dodania strony do ulubionych ikona nie jest wyświetlana.

Czy może mi ktoś podać prawidłowy kod HTML?

Wyświetla się prawidłowo też IE.

W sekcji

należy wpisać kod:

czyli ścieżkę dostępu do ikony. Nazwa oczywiście może być inna.

No i ikona nie może być zbyt duża. U mnie np. ma rozmiary 18 na 18 i wyświetla.

No i kibel.

Próbowałem z plikiem .ico, próbowałem z .gif, (swoją drogą to nie wiem czemu wszyscy uparli się na ico, przecież to nie musi być ico) zamieszczałem na swoim serwerze, zamieszczałem na zewnętrznym, czyściłem casche przeglądarki, dodawałem stronę do ulubionych, i za każdym razem efekt taki sam. Na Operze i w Firefoxie jest na IE - nie ma.

No nie ma lewara, muszę coś robić źle ale nie mam pojęcia co?

Mnie kiedyś też nie wyświetlało, ale na IE6 i nawet gdzieś wyczytałem, że jak system nie jest legalny to IE nie wyświetla. Nawet nie wiem czy to prawda w każdym bądź razie IE7 i IE8 wyświetla poprawnie i nie musi być strona w żadnych ulubionych czy gdziekolwiek indziej. Sprawdź na innym komputerze czy wyświetla.

Nie wierze… Podaj link do strony, sprawdzimy.

Ps. IE to dziadostwo : <

To też nie jest prawda. Każda przeglądarka ma swoje wady i zalety i jeśli nie jest się zaślepionym, to się je widzi. Nie czytasz na forum ile problemów mają czasami z Firefoksem?

IE to bardzo zakręcona przeglądarka, favicon.ico wyświetla kiedy jej się podoba. Raz działa, raz nie, a strona nie musi być w ulubionych. (system xp sp3 legalny)

Floyd zobacz sobie dlaczego IE jest taka zła http://www.quirksmode.org/css/contents.html

Spróbuj tu:

http://favicon.pl/

Sprawdziłem, niestety nie.

Jest pod moim avatarem

Sprawdzałem, efekt bez zmian.

No już sam nie wiem. To prawda, jestem laikiem w tworzeniu stron ale czy istnieje taka możliwość, że będzie działać w firefoxie, operze, chrome a w ie nie?