Własna mapa gminy z dodatkami

Wpadłem na pomysł utworzenia mapy swojej gminy ale takiej w której mógłbym przybliżać i oddalać oraz chcę aby na mapie punktami były zaznaczone ciekawe miejsca (np. zabytki) i po najechaniu takiego punktu wyświetlało się wcześniej zrobione zdjęcie i opis. Czy znacie jakieś pomysły w jaki sposób można to wykonać? Czy jest jakaś uproszczona wersja wykonania tego (jakiś może serwis udostępnia zaawansowane mapki odo własnej edycji). Proszę o wszelkie pomysły wykonani i podpowiedzi.

Google maps, co i jak poszukaj na forum, bo już były podawane linki do ciekawych stron.

athei , to mi pokaż. Google maps to nie to czego szukam. Skoro jest na forum to proszę podaj mi kilka linków.

Szukać nie umiesz? “Google maps” w forumowej wyszukiwarce.

Witaj

Zapewne chodzi ci o to, że jest mapa i są na niej miniaturki zdjęć, po najechaniu myszką zdjęcie się powiększą nieznacznie i można zobaczyć je oraz nick autora, czy też imię i nazwisko, ja mam to zrobione w serwisie “Panoramio”,a zdjęcia są widoczne na Google Maps; lecz o zapodaniu linka nie proś bo go nie podam.

Z swojej strony dodam że ładnie to pracuje, lecz na zatwierdzenie zdjęć w serwisie Panoramio czeka się około 1-go miesiąca, ale naprawdę warto., co więcej zdjęcia możesz również oczywiście swoje oglądać na Google Earth.

Jak jesteś ambitny to sobie poradzisz, a może inni userzy dają linka do jakiś ciekawych wzorów.

germar , o to właśnie mi chodzi ale jest jedno “ale” chcę aby to było na mojej stronie a nie na panoramio i chcę aby to był tylko wycinek z mapy a nie cała ziemia… A po drugie niestety na panoramio mojej gminy nie da się za bardzo powiększyć - słaba jakość ;/

germar , nawet a PW? :wink:

znalazłem coś też takiego: http://wikimapia.org/

macie jakieś może projekty w tym czymś aby zobaczyć co z tego można wykombinować?

Witaj

Zobacz sobie to, przed chwilką tak na szybko znalazłem,

http://maps.google.com/maps?f=q&source= … oramio.all

zapewne dojdziesz do tego, podpowiem ci tylko, że musisz mieć konto na “Panoramio”, a tam jest wszystko napisane jak postępować, a po dodaniu zdjęc na swoje konto musisz cierpliwie poczekać o ile się nie mylę 1 miesiąc na zaakceptowanie twoich zdjęć i gotowe/ukazują się na Google Maps a dodatkowo na Google Earth/.

Jak jeszcze mogę pomóc?