Własna przeglądarka internetowa


(Luka2209) #1

Witam. Bardzo chcę stworzyć własną przeglądarkę internetową. Nie mam jednak o tym większego pojęcia. Słyszałem, że można ją oprzeć na kodzie Firefoxa, co bardzo by mi odpowiadało. Proszę o w miarę konkretną pomoc: czego do tego użyć, jak to zrobić i czy nie przerasta to po prostu zwykłego zjadacza chleba:) Z góry dzięki.


(Łukasz14) #2

luka2209 , nad takim czymś działa cały zespół programistów i grafików, a więc wątpie, żeby jednemu człowiekowi udało się zrobić przeglądarkę internetową...


(Pablo79) #3

Zgadzam ze zdaniem mojego przedmówcy. Stworzenie w pojedynkę własnej przeglądarki internetowej jest praktycznie nie możliwe. Jak obserwowałeś pracę chociaż na nowym wydaniem Firefoxa 3.5 to widzisz jak jaki zespół ludzi przy tym pracował i ile czasu im to zeszło nim wypuścili wydanie finalne.

No ale jeśli dalej będziesz się upierał przy tym że zrobisz ją sam no to powodzenia i daj znać (nawet tu na forum) jak skoczysz nad nią pracę. Nie ma w tym zdaniu oczywiście żadnej złośliwości w stosunku do Ciebie i twojego pomysłu. Szczerze życzę Ci powodzenia.


(Sawyer47) #4

Zacznij uczyć się programowania, baz danych, protokołów sieciowych i innych standardów związanych z siecią. Za rok-dwa będziemy mogli pogadać bardziej na serio...

Tak złożonego programu jakim jest przeglądarka internetowa raczej nie pisze się samemu. Ludzie piszący w tym dziale tematu typu "chcę napisać grę/program" z reguły nie mają o tym zielonego pojęcia. Z twojego postu wnioskuję, że jest podobnie. Tak więc zdecydowanie polecam zająć się czymś ciekawszym niż porywanie się z motyką na słońce.


(przemekKK) #5

Jak chcesz zrobić "swoją" przeglądarkę to ściągnij Visual C++ EE, stwórz projekt Windows Forms Application, dodaj komponenty: WebBrowser, Button'y odpowiedzialne za obsługę przeglądarki, TextBox - do wpisywania adresu URL. I gotowe... :slight_smile:


(system) #6

Tyle że Webbrowser korzysta chyba z windowsowego IE czyli wygląd swój ale biedny silnik IE zostaje :frowning:


(Skr3czu) #7

Poczytaj:

http://4programmers.net/Delphi/Gotowce/ ... WebBrowser_dla_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych

http://4programmers.net/Delphi/Gotowce/ ... _Explorera

Pozdrawiam.


(Luka2209) #8

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :slight_smile: Prawdę mówiąc nie myślałem, że może mi się jakoś udać, ale może zacznę uczyć się programowania, bo mam dużo wolnego czasu. Za rok...może za dwa...haha


(Ufolec) #9

no tak już zdążyli ludzie wyżej wspomnieć swoją własną przeglądarkę możesz napisać w oparciu o język C# i kontrolkę WebBrowser , szczególnie polecam do tego ten oto poradnik napisany przez Marcina Hałaczkiewicza:

:arrow: http://www.centrumxp.pl/dotNet/1191,1,P ... a_w_C.aspx

index.1_small.jpg

Jak na początek to myślę że będzie on odpowiedni o ile już C# znasz, jeśli nie to kursów nauki C# też jest sporo w Internecie :slight_smile:

Jeśli masz naprawdę duże ambicje i możliwości to możesz dużo bardziej wgłębić się w wiedzę o "sercu przeglądarek" i z czyjąś pomocą napisać kiedyś własne.

pozdrawiam, Ufolec :smiley:


(Kamil I 2006) #10

Jest jeszcze prosta możliwość skorzystania z biblioteki Qt, w której bez trudu zrobisz prostą przeglądarkę. Masz link do przykładu:

http://doc.qtsoftware.com/4.5/webkit-fancybrowser.html