Własna strona do zarządzania zakładkami

Witam,

od dłuższego czasu planuję zrobić sobie nową wersję mojej strony głównej, takiego localhosta, z którego po odpaleniu przeglądarki będę mógł wchodzić na moje ulubione strony itp.

Mam już coś takiego ale po kilkunastu miesiącach użytkowania gryzie mnie jedna rzecz:

Nie jest to strona, którą mogę dynamicznie zarządzać(coś w rodzaju CMS-a) a jedynie na sztywno porozmieszczane elementy w HTML + CSS.

Chciałbym żeby system był podobny do tego, który jest w Chromie po otwarciu nowej karty, mogę tam przesuwać elementy i ich stan się zapisuje ale jest to jak na moje potrzeby strasznie ograniczone.

Myślałem nad jQuery UI, w którym da się łatwo napisać kod gdzie elementy da się przesuwać są ciekawe efekty itd. ale nie wiem co zrobić abym bez ingerencji w kod dodawał nowy obiekt np. jakiś odnośnik który mogę przesunąć sobie gdzieś za pośrednictwem właśnie skryptu w jQuery w dowolne miejsce i tam już go zostawić tak aby po zamknięciu przeglądarki on tam nadal był.

Myślę że dało by się to zrobić za pośrednictwem ciasteczek ale sam nie wiem od czego miałbym zacząć, może moglibyście zapodać mi fragment kodu albo koncepcję jak to zrobić lub linka do czegoś podobnego abym miał jakiś punkt odniesienia.

Do FX istnieje kilka dodatków rozszerzających działanie strony startowej, tworząc z niej niejako dashboard.

przykład jednego z lepszych:

Pod przeglądarki webkit pewnie też się znajdą podobne dodatki. Nie wystarczą ?

Choć w zasadzie kto by tam zgadł co ty chcesz uzyskać…