Własna strona internetowa - koszt stworzenia i utrzymania

Witam, mam pare pytań i bardzo prosze o normalną odpowiedź na nie a nie ze poszukaj w googlach itp.

Wyobraźmy sobie taką sytuacje. Sam nie umiem więc prosze firme któr asie tym zajmuje o zrobienie profesjonalnej strony internetowej. Strony typu słynne demotywatory czyli: możliwosć rejestracji, dodawania zdjęc , komentowania , lajkowania na fc, jakaś tam poczekalnia i żeby np z 80% pozytywnymi ocenami z automatu poszło jakies zdj na główna itp. strona by była międzynarodowa (.com)

i teraz tak.

1.Ile by kosztowało zrobienie takiej strony?

2.Jaki by był koszt utrzymania?

3.Załóżmy ze ma 2mln widzow i zarabiała by na reklamach i czy sam w jakis sposob moglbym dodawac takie reklamy?

4.Jak wygląda podstawowa obsługa takiej strony? musiał bym mieć osobe wykształconą w tym kierunku czy sam bym dał rade? (chodzi o bany, zmiany reklam itp)

Z góry dziękuje , przepraszam za wszystkie błędy. Pozdrawiam :slight_smile:

  1. 100 - 6000 zł

  2. Zależy jakie rozwiązania zastosować i ile odwiedzin.

  3. Reklamy od google, własny serwer reklam, są i inni pośrednicy reklamowi.

  4. Zależy kto i jak będzie pisał - jak na zamówienie to powinni zrobić pod Ciebie.

Wrzose , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

dziękuję z odpowiedź, nie ukrywam że jest ona dosyć ogólna. Jeśli ktoś wie coś więcej to poprosze :slight_smile:

Najlepiej skonsultować to z jakąś firmą, która się tym zajmuje.

Ja bym dał nawet 0-6000, skorzystanie z gotowego skryptu nic nie kosztuje. Wystarczy trochę samozaparcia :stuck_out_tongue:

A właśnie te 100zł to będzie korzystanie z gotowego skryptu, ew jakiegoś autorskiego cms’a na którym już stoi kilka(dziesiąt) takich stron

Co do kosztów utrzymania to mogą być dość spore, sama domena to jakieś 60-70zł za rok. Sam serwer jakieś 30zł / miesiąc, lecz koszty będą rosnąć wraz z ilością danych na serwerze (a grafika swoje waży).

Co do reklam są gotowe skrypty (np googlowy adsense), ale wszystko zależy od unikalnych odwiedzin / kliknięć itd. Sam też możesz reklamy dodać, lecz tutaj to kwestia tego kto ile zapłaci (na początek nie licz że na nową stronę ktokolwiek coś ci da, tym bardziej że tego typu stronek są setki grono odbiorców masz ograniczone (małolaty) :stuck_out_tongue:

Co do obsługi, musisz moderować, wyklikasz sobie wszystko (w końcu po to bierzesz ten skrypt) :stuck_out_tongue:

Rozumiem , dziękuje za odpowiedź :slight_smile: Czy ja wiem czy setki ; p strony typu demotywatory ,kejk,besty itp to tak jest tego mnostwo, Lecz moj pomysł ma trafic do poszczegolnych odbiorców.Strony o tej tematyce jeszcze nie widziałem więc licze na sukces :slight_smile:

No właśnie, grunt to pomysł. Ale kopiowanie już istniejących stron to niewypał :slight_smile:

Ale nawet przy darmowym skrypcie trzeba mieć jakąś grafikę, jakieś dodatkowe wtyczki. Koszty się zawsze pojawiają.

Górną granicę bym ocenił o wiele wyżej.

Do tego domena pl, hosting, ale to już koszty rzędu 100 zł na rok, albo nawet sporo mniej :wink:

domena .pl ~70zł, ~50zł za hosting - to jest koszt roczny. Przy powiększeniu ruchu, bo zakładasz 2mln odwiedzin w miesiącu (?) koszt hostingu pewnie wzrośnie (dobry by był jakiś tani VPS).

Natomiast koszt zaprojektowania strony jest mocno indywidualny, np tutaj http://************* przedział cenowy to 1500 - 2500, głównie płacisz za niepowtarzalną szatę graficzną, bo gotowy szablon na wordpressa to koszt ~50$, tylko jeszcze trzeba umieć ten szablon zapiąć, bo niestety nie każdy sobie z tym radzi :wink: powodzenia!

  1. Koszt zrobienia strony, licz z 1000-3000 zł, gotowe scripty, przy założeniu takiej liczby odwiedzin ?

Taka joomla, czy wordpress, czy inne cudo by ci padło przy 1000 odwiedzin w jednym momencie. Po za tym, zwyczajny hosting nie wystarczy, tylko Dedyk z konkretną przepustowością i mocą.

( No chyba że znajdziesz progamiste, który oprze ci stronę o pliki płaskie, tu też, nie będzie odwołań do bazy danych ( bądź tylko przy logowaniu ) i wtedy nie wymaga dedyka. Ale to sporo roboty :wink: uwierz, optymalizacja i tym podobne.

  1. Koszt utrzymania, no to licz konserwację ( zależy czy sam, czy komuś zapłacisz ) bo przecież przy takiej ludności, nie możesz sobie pozwolić na ,down’’ który trwa dłużej niż dzień, no i dedyka.

  2. Co do reklam, możesz sam dodawać, pewnie, tylko kwestia z kim podpiszesz umowę partnerską i ile ci będzie płacił za to. Jak trafisz dobrą firmę, to dostaniesz nawet 50 groszy za kliknięcie, tyle że musiał byś mieć układ z nią i musieli by widzieć potencjał.

  3. Tutaj już zależy, teraz jest doba ,admin Panel’’ więc zlecasz im żeby dopisali formułkę do zmiany tego, tego i tego. i gra, to ty im dyktujesz warunki, a nie oni tobie.

Oczywiście, wszystko kwestia znalezienia wpierw KUMATEJ OSOBY, która ci powie, kiedy ci bubla będą chcieli wepchnąć. Czy jakiegoś gotowca

padły propozycje Joomla i Wordpressa, myślę, że to dobry pomysł na początek, póki strona się nie rozkręci. tak naprawde potem , przy powodzeniu całego projektu możesz rozważać jakiegoś dedyka (najlepiej w jednej firmie, to by Ci pewnie skopiowali stronę). co do kosztów otrzymania - to może plasować się różnie. ja mam tani hosting i domenę w http://webd.pl , mają duży wybór pakietów, więc pewnie coś dla siebie byś znalazł. z tego co się orientuje mają też dedyki, więc pewnie byłoby to kwestią ustaleń. pozostaje znaleźć kogoś kto stronę zbuduje;) powodzenia!

Taki zabieg byłby bezsensowny, ponieważ, boże miej w ochronie po tym przenoszenie danych z sql-a joomli ( który liczy 34 różne tabele ) do innego systemu zarzadzania. Do tego potrzeba by było speca czy to od joomli, czy to od wordpressa, bo teoretycznie, i praktycznie, to dziurawe cms-y i zanim się dojdzie do perfekcji, trzeba kilka folderów obładować htaccesami, ręcznie uprawnienia do plików robić, oddzielić takie opcje jak ,odzyskiwanie hasła’’ od Administratora, ponieważ teoretycznie da się wyłapać do niego dostęp z pomocą tej opcji do dziś, pomimo setnych wersji tych cms-ów ( wtajemniczeni widzą jak ) bazowe moduły i dodatki powyłączać, lub zmodyfikować. Ogółem całą selekcje modułów, pluginów, na nowo dostosować. Roboty a roboty :slight_smile:

proste strony internetowe

koszmos: wszystko co trzeba wyciągać z joomli - czyli artykuły - siedzi w jednej tabeli. Nic do dodania w zakresie przenoszenia do jakiegokolwiek innego CMS.

@Up: Kłócił bym się do do admina, no ale dobrze, co do sql-a masz rację, owszem jest to i w przedsionek_content, tyle że ze zbędnymi danymi.

O dziurawości joomli przekonał się mój znajomy, po zbudowaniu strony dla pewnej instytucji. Hasło zostało złamane przez tzw ,free army’’

Co dziwniejsze, i na co samo webd nie zna odpowiedzi po kontakcie z nimi, a co spotkało wielu wielu użytkowników.

Wszędzie, wyciągając logi z serwera, okazywało się że, ktoś wchodził na /administrator, i dosłownie próbował się logować i czy to za 5/10/20 razem ( góra 20 ) udawało mu się odgadnąć hasła i login. Wg logów, żadnego odwiedzania żadnych podstron nie było, innych adresów. Po prostu, ktoś o 4 w nocy, robi 11 logIN do panelu administratora i nagle odgaduje login i 18 literowe hasło ( duże, małe znaki, cyfry )

Samo Webd przyznało że nie wiedzą co się dzieje, to samo powiedziało home, które miało te przypadki, nazwa, wszystko na joomli, dało radę złamać.

Z punktu pojęcia logicznego, nie jest to wykonalne.

Zawsze albo ktoś uruchamia script wertujący .php aż znajdzie lukę, do uploadu własnego kodu ( ale to widać w logach )

Albo próbuje generować hasła.

Ale tutaj, autentycznie nic. Ktoś zgaduje hasła tysięcy uzytkowników, OD TAK

Dlaczego mi się takie cuda nie przydarzają, na co dzień mam do czynienia z kilkuset serwisami na Joomli i nic takiego się nie dzieje. Zdarzają się włamania ale wynikają one z braku aktualizacji samego CMSa lub wtyczek.

BTW - Nie polecam Joomli bo to jeden wielki bajzel, zarówno od strony kodu jak i interfejsu użytkownika. Na prostą stronę IMO najlepszy Wordpress zwłaszcza że teraz ma automatyczne aktualizacje.

Żadna Joomla nie miała opcji przypominania hasła administratora.

Nie interesują mnie żadne wtyczki ani kombinacje. Jeśli instalujesz je własnoręcznie, tym samym zmniejszasz poziom zabezpieczeń.

I nie wyciągałbym pochopnych wniosków, że winę za to o czym piszesz ponosi sama Joomla.

Każde oprogramowanie powinno być aktualizowane, to rzecz pierwsza.

Druga, dziurawe rozszerzenia firm/osób trzecich, to nie powód do tego, że winę ponosi bazowe oprogramowanie.

Rzecz trzecia, o której było głośno, to dziurawy parser php działający w trybie CGI na apache’u, przez który oberwało się sporej liczbie aplikacji, nie wyłącznie Joomla.

A że nie wszystkie hostingi trzymały rękę na pulsie, to wnioski wyciągnij sam, poza tym że rzuciłeś samymi ogólnikami.

I tak całkiem przy okazji spamujesz jakimś super linkiem do super strony? Dla mnie Twój wpis to zwykłe spam.

1 polubienie