Własna strona internetowa

Chciałbym stworzyć stronę internetową o konkretnej tematyce, na której będę mógł prowadzić swojego bloga i będzie dostępne forum dla użytkowników. Niestety, jestem zielony w temacie, nie znam się na tym, nie wiem od czego zacząć, a nie stać mnie na zapłacenie komuś by takową stronę mi zrobił.
Próbowałem na Wix, ale tam są ograniczone możliwości konfigurowania strony, próbowałem także na WordPress, ale też nie ma zbyt wielu funkcji (chyba, że robię coś nie tak).
Powiedzcie proszę, od czego powinienem zacząć?

Jeżeli WordPres ci nie odpowiada oraz masz zerową wiedzę na temat samodzielnego tworzenia stron internetowych (HTML + np PHP) no to odpowiedź jest raczej trudna. Ale tak dość poważnie zacząć od nauki i po kilku latach będziesz umiał.

WordPress mi odpowiada jak najbardziej, tylko problem jest taki, że mam przed sobą ścianę, bo nie wiem jak doprowadzić go do normalności. Czy ktoś się w nim orientuje, żeby ewentualnie mi pomóc?

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, też szukałem.Jeśli chcesz wydać polecam ci webvave CMS.
Ich cennik:

  • .eu- ok. 13 pln

  • .com - ok. 9 pln

  • .pl - ok. 40 pln

A jeśli nie chcesz płacić ,to według mnie* spróbój na bloger’rze google’a

Tam to z czego pamiętam wygląda tak:
www.[nazwa bloga].blooger.com
*Pamiętaj!-WEDŁUG MNIE

Powiedzmy, że mam swój hosting i domenę. Jak później podłączyć ją do WordPressa i jak go odpowiednio skonfigurować, żeby wyglądał na w miarę solidnego bloga? Czy muszę wykupić płatne pakiety, czy co?

Znalazłem coś takiego: https://www.ovh.pl/hosting/

Na dole strony jest: “Twoja preferowana aplikacja na hostingu…”

  • Wordpress

Czy to oznacza, że jak zakupie domenę na tej konkretnej stronie, to będę miał swój własny panel administracyjny w WordPress i stamtąd będę mógł sobie konfigurować bloga? Czy o co chodzi?

Jeśli będziesz miał swoją własną domenę i hosting, to na swój serwer możesz wrzucić cokolwiek - może to być Wordpress, może to byc inny CMS - na stronie każdego z tych programów masz instrukcje jak je zainstalować na własnym serwerze.

W podanym przez Ciebie przykładzie oznacza to, że dostaniesz serwer z od razu zainstalowanym Wordpressem, ale tak jak pisałem, możesz to też zrobić sam.

Właśnie zakupiłem z tamtej strony, wybrałem WordPressa i faktycznie, od razu mam masę nowych możliwości o jakie mi chodziło! Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, bo na tych darmowych szablonach nie dało się nic stworzyć.

Korzystałeś pewnie z WordPress.com to platforma blogowa od Automattic twórcy WordPressa. W pakiecie free masz sporo ograniczeń np. nie możesz dogrywać motywów czy pluginów.
Korzystając z zewnętrznego hostingu… masz nieograniczone możliwości. Pamiętaj jednak że sprawdzone źródło wtyczek i motywów w do wp to WordPress.org. Od razu odradzam szukanie płatnych motywów i wtyczek na ruskich serwerach za free :smiley: są naszpikowane malware. Have Fun!



POLECAM CI hosting nazwa.pl jest CYBER MONDAY albo już nie…
i możesz mieć domenę pl com.pl i eu za 0 zł

Cyber monday był a promocje dłuższe zazwyczaj są tylko okazyjnie powiązane z jakimś black friday jak są np. na 3 miesiące - do lutego jakaś promocja “nokautowania cen” (10 - 15% rabatu).

Przecież nazwa i home to jest totalny bezsens, wszystko (dosłownie) dwa razy droższe, a jakość usług taka sama jak wszędzie indziej, a nawet gorsza. To samo tyczy się z supportem. Koszt domeny jest tam co najmniej 2 razy wyższy bo to zależy od końcówki.
Jedyne kto może polecać home i nazwę, a no i grupę H88 to są tylko ludzie zatrudnieni przez te firmy do robienia marketingu szeptanego.

Zresztą już nie ma ale i tak jest eu i pl 0 zl nadal jakiś blad strony albo nie, warto sprawdzić


EDIT. to nie jest błądstrony ale tylko pierwsza domena jest gratis

przepraszam cię ale tylko home bo ja już kilka lat korzystam z nazwy i jest godna polecenia

Skoro lubisz płacić za coś czego nie potrzebujesz, ale musisz za to płacić bo tego żądają (umowa RODO, DNS AnyCast) oraz dwukrotnie wyższe opłaty za wszystko niż w innych normalnych firmach to proszę bardzo. Kto bogatemu zabroni. A oto dowód, ceny przedłużenia domeny w nazwa:

Pierwsze dwa lata wychodzą 100zł + VAT czyli 123 zł. Dodatkowo jeśli chcesz używać domenę dłużej niż rok to w nazwie MUSISZ przedłużyć domenę na kolejny rok nie licząc pierwszego bo inaczej nie możesz przenieść domeny do innego operatora. U innego operatora za pierwsze dwa lata zapłacisz:

50zł + vat czyli niecałe 70zł.
Czyli bez promocji wychodzi 40zł taniej niż z promocją w nazwa. Faktycznie świetna firma, które w ogóle nie naciąga klientów. W ogóle nie zarabiają na niewiedzy ludzi.

Jeśli nie mam racji to proszę o kontrargumenty - ale sensowne poparte przykładami które mogę zweryfikować. W skrócie, takie argumenty jak moje, poparte faktami, a nie marketingowym bełkotem.

PS. Tak mi się jeszcze przypomniało, nazwa ostatnio chwali się wprowadzaniem rzeczy które są w innych firmach standardem. Np: DNSSEC, w tym są podobno pionierami :rofl:. Oferta hostingowa dalej jest w lesie, wszyscy oferują darmowe certyfikaty SSL, nazwa, home oczywiście nie bo po co, trzeba wydusić z klienta ostatni grosz, w końcu trzeba za coś opłacić prawników.

latest