Własne graficzne/tekstowe menu do bootowalnej Pamieci Flash/USB

Witajcie Czytelnicy w/w Forum

Chiałbym was zachecić do wspólnej dyskusji na temat stworzenia botowalnego pendriva
z własnym graficznym lub tekstowym menu coś w stylu GRUB
zapraszam do wypowiedzi na dany temat bo zastanawia mnie za co się zabrać żeby zacząć.

Sztuka dla sztuki. Bez sensu w dodatku w czystym trybie tekstowym na te czasy. Jeśli planujesz zrobić coś nowego to tylko pod UEFI z natywną rozdzielczością i ciekawym wyglądem.

Ale prawda jest taka że każdy obecnie znajdzie coś dla siebie z tego co jest i nie ma sensu tworzenie nowego bootloadera. Zrób sobie “skina” na GRUB’a albo coś takiego.

No okej, przyznaje racje


ale ja miałem zamiar stworzyć takie menu tylko dla siebie
w celach indywidualnych.
mam przypadek ze idę do klienta, naprawić sprzęt i zamiast wyciagac stos plyt z programami do diagnostyki i systemami to mam to wszystko na jednym pendraku ładnie od a do z ułożone :smiley:


~MacG
Jeśli znasz się na tym co i jak, to dasz mi jakieś wskazówki od czego zacząć chciaż ? :wink:

Znać się raczej nie znam ale konfiguracja bootloadera nie jest niczym trudnym. Postaw obie np gruba na pendrive i skonfiguruj pod swój gust. Jest wiele programów które automatycznie tworzą pendrive z wielu obrazów.

1 polubienie

Easy2Boot
http://www.easy2boot.com/
Gotowy, świetny program do bootowania pena z wieloma ISOw którym można samemu stworzyć menu ze swoją tapetą.

adamserce
dzieki za pomysl no ale juz z niego korzystałem :smiley:

a może ktoś zna się w jakim jezyku napisać takie menu jesli chcemy je napisać od zera ? :joy: