Własne skróty klawiaturowe

Witam,

Czy jest jakiś sposób stworzenia własnych skrótów klawiaturowych ? Mam dosyć nietypową klawiaturę (Apple Keyboard 78 klawiszy) i chciałbym sobie zbindować np. del, pgup, pgdown itd. oraz klawisze multimedialne odpowiedzialne za głośność. I jeszcze jedno czy przy pomocy tej klawiatury możliwe jest uruchomienie biosu (brak klawisza del). ?

apple-keyboard-top-300x300.jpg

Do skrótów tylko i wyłącznie AutoHotkey, można w nim zrobić naprawdę niemało (choć trzeba się też sporo nauczyć). Odkąd go używam, nie wyobrażam sobie komputera bez niego.

Co do BIOSu to nie mam pomysłu. Najprościej by było pożyczyć od kogoś “normalną” klawiaturę.

I do tego SharpKeys

Możesz zmienić sobie funkcje poszczególnych klawiszy.

Miałem okazję używać ale w tym przypadku się nie sprawdza. W programie można zapisać tylko standardowe klawisze (np. ^ - ctrl, ! – alt, + - shift) natomiast jak zapisać klawisz funkcyjny fn (widoczny w dolnym lewym rogu) ?

applekeyboard_fncrop2_wireless_1_20070807.jpg

Nie chcę zmieniać funkcji poszczególnych klawiszy tylko stworzyć skróty klawiaturowe. Program umożliwia przypisanie jakiejś akcji do JEDNEGO klawisza co uniemożliwia tworzenie skrótów (klawisz1 + klawisz2 = akcja). Tak samo jak w poprzednim przypadku nie jest możliwe użycie niektórych klawiszy np. klawisza funkcyjnego fn.

Tak ale jak zmienisz żeby np. klawisz ‘‘fn’’ działał jak CTRL to będziesz mógł używać standardowych skrótów,a standardowe skróty też można zmieniać.Więc w czym problem bo nie bardzo rozumie?

  1. Po co mam przypisywać fn funkcję CTRL skoro mam klawisz CTRL obok niego ?

  2. Nie chcę używać CTRL do skrótów, ponieważ wiele aplikacji już to robi i będzie to kolidować z ich działaniem. Zmiany skrótów we aplikacjach też odpadają bo jestem do nich przyzwyczajony oraz musiałbym sprawdzać każdą aplikację z osobna (a jest ich bardzo dużo)

  3. Po to jest klawisz FN w tej klawiaturze aby wykorzystywać go do funkcji.

  4. Szukam ROZWIĄZANIA problemu a nie jego OMINIĘCIA.

Podsumowując : Szukam aplikacji która zwróci mi kod DOWOLNEGO wciśniętego klawisza (a nie tylko tych które posiada w bazie) oraz będzie w stanie wykorzystać taki kod do tworzenia skrótów.

ad2 Ja używam Winkey z cyframi oraz nawiasami kwadratowymi , bo ani Windows, ani aplikacje nie używają skrotów z udziałem klawisza Windows oraz ww. (w Autohotkey Winkey to #).