Własne studio domowe

Siema chcieli byśmy z kolegami zażyć własne studio nagrań za jak najniższe pieniądze bo jeszcze chodzimy do szkoły i nie jesteśmy dorośli. Jaki sprzęt będziemy potrzebowali, jakiego oprogramowania itd. Ile to nas będzie kosztować w przybliżeniu?

Mój znajomy zaczynał od programu fruity loops (w sumie z tego co wiem to dalej go używa, tyle, ze ma masę innego sprzętu do tego), dobrego mikrofonu (przed nim była ramka z założonymi starymi rajstopami :slight_smile: ), zakładam że nagrywacie w pokoju, to ciężko będzie go wykleić pustymi opakowaniami po jajkach :slight_smile:

Generalnie np. fruity loops (może są jakieś dema- nie wiem) i mikrofon (ale już taki za kilka stówek, żadne media markty) i tak zaczynał.

Dodane 15.05.2012 (Wt) 20:42

Pewnie jutro go zobaczę to jeszcze podpytam.

Nie proponuję DAW od FL-a. Lepiej zaoszczędźcie pieniądze i kupcie Cubase. Do tego będziecie potrzebowali monitory studyjne, kartę dźwiękową zewnętrzną dwa lub trzy dyski twarde dużej pojemności. Midi keyboard. 8 gb ram chociaż 16 byłoby najlepiej. i3, i5 lub i7. Słuchawki. To są rzeczy podstawowe które powinniście mieć. W Cubase jest dużo wtyczek tak więc nie będziecie musieli wydawać dodatkowej kasy na pluginy do masteringu, efektów itp. Z czasem pewnie będziecie chcieli coś dokupić to jest rzecz normalna, na podstawowych pluginach z DAW da się pracować ale VST innych firm są o niebo lepsze :slight_smile:

Tutaj jest wątek - http://forum.dobreprogramy.pl/poszukuje-program-edycji-wokalu-t488161.html, mam nadzieję rozwojowy więc możecie sobie zerknąć, bo jest tam garść informacji odnośnie najtańszych możliwych komponentów do nagrywania wokalu.

Te wytłaczanki po jajkach to taka trochę partyzantka. Dość dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju tkaniny, wykładziny, dywany itp…

Ja wiem i on wie :slight_smile: Teraz ma własną wytwórnię, ale na samym początku piwnicę wyklejaliśmy :slight_smile:

Dzięki za pomoc a mam jeszcze jedno pytanie jaką kartę muzyczną polecacie do studia.

Wiesz, ja bym zaczął od tej co już macie w komputerze, wydacie kupę kasy, a wam się odechce i co będzie? A jak ponagrywacie trochę i dalej będziecie chcieli, to wtedy kupcie już coś dobrego.

Dzięki tak zrobimy jak powiedziałeś.