"Właśnie znajdujesz się na xxx" - i jak się za to zabrać?

Witam. Chciałbym na swojej stronie zrobić coś takiego: Mam diva, w którym pisze “Właśnie znajdujesz się na - stronie głównej” i jeśli wejde np. na kontakt to zmieni się domyślnie na “Właśnie … na - kontakt”. Mam także menu i chciałbym, aby “button” menu podstrony, na którą właśnie wszedłem byłby tak jak po najechaniu inne. Obie te rzeczy znajdują się na tej stronie - tutaj. Myślę, ze muszę wykorzystać to i htaccess, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrac. Miał już ktoś z tym kontakt i poświęciłby mi trochę czasu?:slight_smile:

Z góry dziękuję bardzo za pomoc

Pozdrawiam

Karol

htaccess :? po co ?? co do pierwszego twojego problemu to zrób nawigację na stronie poprzez $_GET i na każdej podstronie sprawdzać co znajduje się w niej.

co do buttonów to CSS a dokładniej zalecałbym poczytać coś o a:hover

Użyj $_GET jeżeli wszystko będzie wczytywane do jednej strony (jak w podanym przykładzie - musisz sprawdzać zawartość get), jeżeli natomiast będziesz miał “kilka podstron” (ale np. nagłówek wczytywany z jednego pliku - include() - a tam będzie wyświetlany napis witaj) np. index.php kontakt.php to możesz pobrać aktualny adres strony i sprawdzać czy istnieje w nim pojedyncza zadana fraza np. wyraz kontakt albo index i według tego określać wyświetlany napis.

Czyli np. masz stronę bla.com.pl/kontakt.php

sprawdzasz adres -> nie zawiera on napisu index ale zawiera kontakt czyli wyświetlasz -> Witaj na podstronie kontakt