Własny adres pocztowy a spam

Czy jak będę miał własny adres pocztowy (domene) np. gargamel@gargamel.pl to będę dostawał spam?

To już zależy od Ciebie gdzie go będziesz podawał :slight_smile:

chodzi mi o taki spam jak na wp.pl. Na gmailu dostaje się mało spamu.

Nie mam takiego własnego adresu, ale wiele osób takie coś ma i chcę wiedzieć jak to wygląda.

Pisząc spam, jak na wp.pl masz na myśli reklamy wysyłane przez wp.pl? Wcześniej czy później będziesz otrzymywał reklamy, bo przekazujesz adres innym, a oni kolejnym itp. W końcu trafi do firmy rozsyłającej reklamy i będziesz miał niechciane wiadomości. Walka ze spamem to dobry filtr.

tak chodzi mi o spam w rozumieniu reklamy wysyłane przez np. wp.pl

Czy to prostu zależy ile zapłace za ten swój adres pocztowy. Jak zapłacę trochę więcej to nie będę dostawał tego spamu?

Spam będziesz dostawał zawsze w mniejszym lub większym stopniu.

Jeśli to będzie konto na Twojej własnej płatnej domenie i serwerze to nie będziesz dostawał spamu od dostawcy konta tak jak np. WP, Interia, Onet itp wysyła swoim użytkownikom) no bo to Ty nim jesteś ale jeśli Twój adres dostanie się w ręce spamerów to oni nie będą patrzyli na to, czy to konto płatne czy darmowe.

Wiele też zależy od filtrów antyspamowych na serwerze, na którym będzie “powieszone” to konto.

Ostateczna odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK, będziesz dostawał spam.

Własny adres e-mail nie ma nic do tego, liczy się czy serwer na którym masz domenę, czy jest płatny czy darmowy.

Na płatnym reklam nie dostaniesz a na darmowym w reguły tak (płacisz spamem za serwer :wink: ).