Własny aktywny hub USB

Hej, mam fajny pomysł tak jak w temacie.
Chcę zrobić 5 portowy hub USB, ale mam problem bo nie wiem czy mogę tak zrobić.
Mam 2 porty micro-usb(jeden na zasilenie a drugi na dane), 5 portów USB 2.0 i 2 tablice z przełącznikami jedna z 5, a druga z 2 przełącznikami(2 przeł. do plusa danych i powera, a 5 przeł. do plusów USB).
Problem polega na tym że nie wiem czy może być te 5 czy 4 portów usb.
PS: Części będę zamawiał w botlandzie.
PPS: Nie wiem czy napisałem to w dobrym dziale.

Tylko po co się męczyć skoro kupisz to za grosze?

Bo chcę żeby był oryginaly.

Ale o co dokładnie się pytasz?

Nie wiem czy jak podłącze te 5 czy 4 USB to się niec nie popali, od mobo po urządzenie podłączone do huba.

Może być i 7 portów. Mam taki hub. Jest w pytke

Oryginalne są takie - https://www.x-kom.pl/szukaj?q=hub%20USB
Wybierz sobie coś…

Pamiętaj, aktywny musi mieć wejście zasilania dodatkowe.

Oryginalny w sensie że sam go zrobię.

Boję się że spalę USB bo przekroczę jakieś parametry i coś padnie.

Pisałem że będą 2 micro USB jeden zasilanie drugi dane.

[quote=“PFilip, post:9, topic:600799”]
Pisałem że będą 2 micro USB jeden zasilanie drugi dane.
[/quote
Dopytam: Wiesz jak wygląda zasilacz, np. do laptopa?

Tak, a co ?

Bo do huba aktywnego wygląda np. tak:

Rozumię, że też go sobie radośnie zmajstrujesz?

Jednak nie, ale kupię taki zasilacz i złącze, albo kupię 3/4 amperowy zasilacz na micro-USB.

Nie będzie się opłacać za bardzo… kup normalnie aktywny hub z zasilaczem i tyle. Nie kombinuj bo widać, ze nie wiesz czym to się je.

EDIT
To nie jest tak, że sobie podepniesz kabelek gdzie chcesz itp.

:confused: to nie mogę podłączyć ładowarki 2a do gniazda micro-USB z napisem zasilanie a kabel od kompa do gniazda z napisem dane?

Zasada działania huba USB aktywnego polega na tym, że linia prądowa portu pobierana jest z dodatkowego źródła zasilania, zasilacza, a nie z portu wejścia. Wystarczy, że pomylisz potencjały i co najmniej port USB płyty jak nie więcej uszkodzisz. Gotowe markowe Huby mają odpowiednie zabezpieczenia, których ty nie zrobisz. Rozumiem Twoje ambicje, sam kiedyś budowałem wzmacniacze mocy i nie tylko ale to się po prostu nie opłaca. Części wyjdą tyle co dobry hub.

Dobra dzięki za pomoc, wyrzucę mój projekt do śmietnika.

Mam bardzo podobny TPlinka, świetna sprawa, leży sobie pod monitorem, nie trzeba sięgać ani nurkować żeby podłączyć cokolwiek.

1 polubienie

Inna sprawa że nie wystarczy podłączyć równolegle kilka gniazdek, trzeba jeszcze kontrolera do tego.

Tak z ciekawości, podasz model tego TPlinka ?

1 polubienie