Własny instalator w Install Creator - blokowanie przez przeglądarkę podczas pobierania oraz znajdowanie dziwnych wirusów

Witam. Od dłuższego czasu korzystam z Install Creator’a do tworzenia szybkich i prostych kreatorów instalacji dla plików dla pewnej gry. Od jakiegoś czasu moi użytkownicy zgłaszają, że antywirusy znajdują wirusy (win32.evo-gen - Avast, Suspicious.Cloud.5 - Norton) w skompilowanych plikach przez co nie mogą nawet pobrać instalatora bez konieczności wyłączenia instalatora. Z innej dość uciążliwej sytuacji jest blokowanie pliku przez przeglądarkę po pobraniu pliku (w moim przypadku Chrome) oraz potwierdzenie instalatora w Windows SmartScreen (swoja drogą nie wiem po co to skoro jeszcze dochodzi do tego UAC). Sądziłem, że może to być spowodowane drobną reklamą producenta instalatora na końcu pracy instalatora, dlatego zaopatrzyłem się w wersję Pro bez tego komunikatu co w ogóle nie poskutkowało. Powoli zaczynam rozkładać ręce na tą sytuację, a chciałbym pomóc swoim użytkownikom aby nie musieli robić dodatkowych rzeczy lub zmieniać antywirusa czy przeglądarki. Próbowałem też szukać informacji odnośnie problemów w fałszywymi wirusami przy instalatorach z Install Creator, ale bezskutecznie. Może Wy pomożecie znaleźć jakiś złoty środek na tą sytuację.

Tego raczej nie zmienisz - jeżeli antywirus choćby podejrzewa plik o infekcję, to będzie pyszczył. Nawet przy fałszywym alarmie, dostawcy potrafią kasowac pliki czy blokować całe site’y.

Jest sporo takich darmowych narzędzi, a przy okazji możesz sobie zrobić marketing, że “pomimo iż wszelkie alarmy były fałszywe, w trosce o spokojną poczochraną użytkownika, zmieniamy instalator ble ble ble” :wink: