Własny komunikator... własny server


(Forumklh) #1

Witam !

Czy istnieje jakiś komunikator z serverem którego można postawić na swoim komputerze u siebie mieć baze danych ?

Konkretniej chodzi mi o odcięcie się od komunikatorów typu gg gdzie z serverów korzystają setki tysięcy ludzi, tu chodzi o własny server z komunikatorem i nie tylko, najlepiej jakiś system pocztowy, system informacy (aktualności) powiecie Joomla, Mambo itp. chodzi mi o coś odrębnego co będzie w jednym programie żeby ta indywidualna grupa ludzi za pośrednictwem tego programu mogła się komunikować ze sobą, poprostu mieć swoje konto jak w gg ale z dodatkową pocztą, jakimś schowkiem, aktualnościami... od którego można postawić server na kompie...

Może troszke to co pisze jest abstrakcyjne i nie bardzo możliwe ale może znacie sposoby, programy które załatwią chodź jeden z problemów.

Głównie chodzi tu o to aby mieć własny server na kompie przez który bedzie działał komunikator dla wtajemniczonych osób...

Z góry dziękuję...

pozdrawiam

P.S Zdaję sobie sprawę z tego ,że czegoś takiego może nie być :stuck_out_tongue:


(mktos) #2

Komunikator, a raczej protokól jest. Jabber i XMPP.

http://www.jabberpl.org

Możesz postawić własny serwer, używać wielu róznych fajnych klientów i swojego serwera wcale nie musisz otwierać na świat, na wiele innych serwerów, ale jest to oczywiście zalecane.

Z pocztą, schowkiem, aktualnościami będzie gorzej, przy jakiś umiejętnościach programistycznych pewnia dało by się to zrobić.