Własny laptop z orginalnym oprogramowaniem w firmie


(szymon189) #1

Jeśli zakupię dla siebie oryginalny Adobe CS4 oraz Microsoft Office czy mogę bez obaw wykorzystywać oprogramowanie na własnym laptopie w firmie?


(nezu) #2

Co znaczy "dla siebie"? Jeśli kupisz jako osoba prywatna a chcesz używać w sposób komercyjny, np do tworzenia grafiki za którą będziesz brał kasę to nie możesz.


(MaRa) #3

Może zarabiać. To, na kogo był kupiony program, nie ma znaczenia, przecież był kupiony, cena taka sama.

Dowód zakupu służy raczej jako dowód legalności, w tym sensie, że nie można kupić programu po kontroli legalności.


(niezDarek) #4

możesz bez przeszkód korzystać, musisz jak sie orientuje wciągnąć jedynie owy sprzęt jako majątek firmy,

licencja na oprogramowanie jakie zakupiłeś tym samym nie może zakazywać użytkowania go w celach komercyjnych


(fiesta) #5

Może zakazywać jeżeli np Office będzie w wersji Home & Student to nawet wciągnięcie lapka czy samego Offica w posag majątku firmy niewiele w tym względzie zmienia.


(szymon189) #6

No to dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Dzięki bardzo. Chciałbym się teraz więcej dowiedzieć na temat wciągnięcie laptopa w posag w firmy? Laptop wtedy będzie własnością firmy? Firma musi uiszczyć jakieś pieniądze za to?


(nezu) #7

Firma nie musi nic płacić za "wciągnięcie" laptopa. Robisz to albo wpisując go jako wyposażenie firmy, albo jako środek trwały. Wszystko zależy od jego wartości. Dodać możesz do wartości laptopa system operacyjny (jeśli jest oczywiście legalny) oraz oprogramowanie, które będziesz na nim używał. Jednak, tak jak napisał Fiesta, jeśli Office będzie w wersji Home and Student to takiej wersji nie możesz zaliczyć do oprogramowania firmowego.