Własny modem/router

Witam. :slight_smile: Na wstępie chciałbym napisać, że w sprawach komputerowych/internetowych, szeroko pojętych, nie jestem zbyt wielkim znawcą… Sprawa dotyczy podłączenia przewodowego internetu do komputera stacjonarnego (tzw. po kablu). Firma od której mam podpisać umowę posiada modemy, do których za dodatkową opłatą, możemy pozyskać także router Wi-Fi. Moje pytanie dotyczy tego czy modem z wbudowanym Wi-Fi (zależy mi, abym mógł podłączać inne urządzenia poprzez Wi-Fi, np. telefony czy laptopy, bo samo korzystanie z internetu w komputerze stacjonarnym nie wymaga Wi-Fi, ponieważ kabel od modemu jest bezpośrednio podłączony do komputera) mógłbym zakupić we własnym zakresie? Tylko nie wiem jakby to wyglądało… czy musiałbym mieć modem od firmy, a swój router Wi-Fi mógłbym samodzielnie do tego modemu podłączyć, czy nie musiałbym brać od firmy nic, a mój modem-router podłączyłbym… no własnie jak? Czekam na właściwe odpowiedzi. Pozdrawiam. :slight_smile:

Jeśli internet masz dostarczany standardowo skrętką to możesz podłączyć inny router. Co najwyżej będzie potrzeba sklonować mac gdyby dostawca stosował takie zabezpieczenie. Sprawa się komplikuje gdy masz modem, który rozdziela internet na TV, telefon a sam internet jest dostarczany w formie FTTH. Wtedy zostaje zakup routera i dołączenie do obecnego sprzętu.

Hej,

A nie prościej będzie podać, co to za dostawca internetu?

Pozdrawiam,