Własny program

Witam

Jeszcze nigdy nic takiego nie robiłem więc potrzebuję porady ludzi mądrzejszych.

Chodzi mi o stworzenie programu do obliczania kosztów produkcji tylko bardzo prosty w obsłudze.

Do tej pory mam coś takiego w excelu ale jest to bardzo uciążliwe i myślałem że może ktoś mółby mi w tym pomóc

Jak miałby wyglądać program:

główna karta : Ceny materiałów do produkcji

Na drugiej karcie wyszczególnienie na zasadzie dwóch pozycji tj w jedną wpisuje ile czego potrzbujemy a w drugą rozwijamy liste do karty głównej i wybieramy po nazwie co to jest i trzecie okienko suma a*b, i tak aż do wpisania wszystkich danych na końcu podsumowanie ile za wszystko w pln ii koniec.

Proszę o info jesli ktoś mialby czas i ochote pomóc gdyż brak czasu powoduje brak kopania po googlach!!

Z góry dzięki

C# + WPF/WinForms i niestety nikt za darmo za Ciebie tego nie napisze.

Robac1985 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Wystarczy prosty klient bazy danych, c# / c++ / a nawet php (przez przeglądarkę).

Btw zamiast excela mógłbyś użyć access’a (miałbyś w/w funkcjonalność po utworzeniu odpowiedniego formularza)

Żadne dobre rady ani kopanie w Google’u nie pozwolą ci napisać programu bez znajomości żadnego języka programowania. To nie jest wiedza do wytłumaczenia albo wyciągnięcia w trzy wieczory z jakiegoś poradnika. Nie na darmo programiści zarabiają niemałe pieniądze.

Przed tobą albo nauka (problem jest prosty, więc przy odrobinie samozaparcia zdziałałbyś coś działającego w dwa-trzy tygodnie), albo wydatek (niewielki - napisze ci to byle student. Wystaw ogłoszenie np. na oferia.pl ).

Akurat rozwiązanie z access’em nie wymaga znajomości programowania :slight_smile: