Własny serwer FTP z dostępem z zewnątrz


(piotrek1692) #1

Witam, chce założyć własny prosty serwer FTP, z którego mógłbym kożystać będąc poza domem używając do tego np.tabletu, próbowałem programu CesarFTP, lecz mam dostęp do plików tylko w obrębie sieci domowej, czy do tego potrzebny jest jakiś bardziej rozbudowany program niż CesarFTP, czy po prostu coś źle konfiguruje, na tablecie jak i na smartfonie  używam ES Eksplorator Plików, i widzi serwer, lecz poza domem juz po sieci komórkowej nie można się połączyć.

 

Pozdrawiam


(drunkula) #2

To raczej kwestia konfiguracji sieci, niż możliwości oprogramowania. W jaki sposób łaczysz się z dostawcą internetu? Modem bezpośrednio do komputera? router? Czy twój adres IP jest publiczny i przydzielony statycznie?


(system) #3

http://www.noip.com/

http://www.rejetto.com/hfs/


(Jack_Daniels) #4

Podstawowa sprawa to przekierowac porty w routerze na serwer i powinien byc widoczny z zewnątrz.


(piotrek1692) #5

Modem>router>komputer, jak mam sprawdzić czy mam statyczny i publiczny IP?


(roobal) #6

Logować się do serwera po adresie domenowym, po uprzednim przekierowaniu portu 21 i ustawieniu trybu pracy serwera na aktywny. Jeśli uruchomisz w trybie pasywnym, zobacz czy można określić pulę portów dla trybu pasywnego i zrób przekierowanie na te porty. Ewentualnie postaw całą maszynę w DMZ.


(piotrek1692) #7

Zalogowałem się do serwera, skierowałem port na 21 w zakładce Forwarding, lecz dalej nie wiem jak określić daną pulę portów, i zrobić przekierowanie na te właśnie porty, w opcji DMZ ustawiłem na aktywny i podałem adres IP sieci domowej, lecz nie wiem czy to prawidłowo, czy lepiej podać adres IP, który mam od no-ip?

 

Dodatkowo, czy dzięki temu będę mieć dostęp z zewnątrz do obsługi zdalej routera, czy trzeba coś dodatkowo ustawiać,

 

Router to TP-Link MR 3420 v1


(roobal) #8

Mieszasz pojęcia. Serwer ma działać w trybie aktywnym na standardowym porcie, czyli 21. Pzekierowanie robisz na ten port, wskazując prywatne IP serwera. W dyndns podajesz dane logowania i logujesz sie po adresie domenowymm. To wszystko. Dostęp do routera zależy od ustawień remote management.


(RedDevil69) #9

Zewnętrzne IP jeśli nie stałe do ddns. Przekierowanie portu 21 na routerze, powinno działać bez problemu.

PS: Sprawdź firewalle jeśli takowe są.